بانک‌های بزرگ جهان در همه‌گیری سه برابر ارزش بازار بیت کوین ضرر کردند

قبل از همه‌گیری ویروس کرونا  ارزش بازار شش بانک برتر در جهان، فراتر از بیت کوین بود. اما امروز چه تعداد از این بانک‌ها توانسته‌اند وضعیت پیشین خود را حفظ کنند؟

از زمان شیوع ویروس کرونا، ۱۴ بانک برتر جهان بیش از ۶۳۵ میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داده‌اند. این رقم قابل توجه، حدود سه برابر ارزش کنونی بازار بیت کوین و تقریباً دو برابر مجموع ارزش بازار تمام ارزهای دیجیتال است.

۱۹ دسامبر به‌عنوان تاریخ شروع برای این داده‌ها انتخاب شده است. در آن تاریخ، ارزش بازار بیت کوین تقریباً برابر با ۱۳۰ میلیارد دلار بود. در زمان ورود جهان به همه گیری کرونا که بعدها زمینه ساز آغاز رکود شد ، ۶ بانک از فهرست ۱۴ بانک برتر جهان، ارزش بازاری فراتر از ارز دیجیتال برتر داشتند. اما در حال حاضر تنها دو بانک جی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) و بنک آو امریکا (Bank of America) ازنظر ارزش بازار، هم چنان بالاتر از بیت کوین قرار دارند. از بین این ۱۴ بانک، ارزش بازار بانک صنعت و تجارت چین، بسیار به ارزش بازار بیت کوین نزدیک شده است.

افزایش ارزش بازار بیت کوین در طول دوران همه گیری کرونا

تمام این ۱۴ بانک شاهد کاهش شدید ارزش بازار خود در طول همه‌گیری کرونا بوده‌اند، اما بیت‌کوین موفق شد با افزایشی ۴۸ درصدی طی این دوره، ۶۲ میلیارد دلار به ارزش بازار خود بیفزاید.

همان‌طور که پیش‌تر گزارش شد، بزرگ‌ترین صندوق بازنشستگی جهان، فقط در یک فصل، شاهد کاهش ارزش خود به اندازه ارزش بازار بیت کوین بود. در همین حال رشد بیت کوین تراست گری‌اسکیل (Grayscale’s Bitcoin Trust) نشان می‌دهد که بیت کوین با پذیرش بی‌سابقه‌ای از طرف سرمایه‌گذاران سنتی روبه‌رو شده است. به ‌تازگی نیز یک شرکت سهامی عام، بیت کوین را به‌عنوان ارز ذخیره‌ خود انتخاب کرده است.

اگرچه بعید به‌نظر می‌رسد که بانک‌های بزرگ و اصلی به‌ زود‌ی کار خود را خاتمه دهند‌، اما به نظر می‌رسد آنها در تلاش‌اند تا در ارزش‌های پیشنهادی خود بازنگری کنند. بخش بزرگی از نتایج بد بانک‌ها به دلیل بسته‌های حمایتی بانک‌های مرکزی در سراسر جهان برای مقابله با رکود ناشی از همه گیری کرونا است.

کد مرجع : DC-CO-00689

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا