آنت ماینر های S19 بیت مین به فروش می رسند، اما با تأخیر ارسال خواهند شد و ... (اخبار ماینینگ و ارز دیجیتال ۵ فروردین ۹۹)

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

شرکت بیت مین تولید کننده بزرگ دستگاه‌های ماینر اولین دور از فروش ماینر‌های Antminer S19 را آغاز کرد.

شرکت بیت مین (Bitmain) بزرگ ترین تولید کننده دستگاه‌ ماینر ایسیک (ASIC) اولین دور از فروش ماینر‌های Antminer S19 خود را ظرف ۲۴ ساعت پس از آغاز ثبت سفارش به پایان رساند.

پس از مدت‌ها انتظار بیت مین در روز ۲۳ مارس در توییتی آغاز اولین مرحله از فروش داخلی آنت ماینر S19 را اعلام کرد.

ماینر Antminer S19 از روز ۱۱ مه ارسال خواهد شد

هش ریت اولین نسخه آنت ماینر S19 برابر با 95TH/S و بهره وری انرژی آن حدود 4.5J/TH است. در حالی که  هش ریت ماینر Antminer S19 Pro برابر با 110TH/S و بهره وری انرژی آن 29.5J/TH است. هش ریت دومین نسخه هر دو ماینر S19 حدود 5TH کاهش می‌یابد.

قیمت دستگاه ماینر Antminer S19 تقریباً ۲۱۸۰ دلار و  قیمت ماینر S19 Pro حدود ۲۹۲۰ دلار است. بیت مین اظهار داشت فروش بین المللی نیز به زودی آغاز خواهد شد.

مشتریانی که سفارش خود را در دور اول ثبت کرده‌اند می‌توانند منتظر دریافت آن در تاریخ ۱۱ تا ۲۰ ماه مه باشند.

با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین در ۱۲ مه، تاریخ تقریبی ارسال‌های بیت مین خشم جامعه ماینینگ را برانگیخته است. بسیاری معتقدند تاریخ انتخابی تحویل ماینر‌های شرکت بیت مین، اشاره بر آن دارد که این شرکت قصد دارد بدون رقیب از ماینر‌های ایسیک خود پیش از هاوینگ، استفاده کند.

جیسون آرگو (Jason Urgo) مدیر عامل شرکت Social Blade فعال در تحلیل رسانه‌های اجتماعی در پستی نوشت:

"نمی‌دانم چرا این تاریخ انتخاب شده است. فکر می‌کنم شما گفتید پیش از ارسال از آنها استفاده نمی‌کنید."

کاربر دیگری با نام مستعار "dua" در این زمینه افزود: "آنها استفاده نمی‌کنند و فقط به منظور تضمین کیفیت تست انجام می‌دهند."


هکر‌ها با استفاده از باج افزار بیت کوین داده‌های پزشکی یک شرکت تحقیقاتی را سرقت و منتشر کردند

هکر‌های کلاه سیاه گروه Maze زیرساخت یکی از شرکت‌هایی که در حال تحقیق بر روی ویروس کرونا بود با باج افزار آلوده و اقدام به سرقت و انتشار داده‌های حساس آن نمودند.

شرکت امنیت سایبری Emsisoft  در روز ۲۳ مارس به کوین تلگراف گفت که هکر‌های گروه Maze به شرکت تحقیقاتی Hammersmith Medicines Research نفوذ کردند. داده‌های منتشر شده شامل اطلاعات حساس در مورد آزمایش پزشکی داوطلبان از جمله شناسه پرونده، پیش زمینه پزشکی و جزئیات آزمایش‌های انجام شده است. برت کالو (Brett Callow) تحلیل گر تهدید در Emsisoft در این خصوص گفت:

"داده‌ها در وب قرار گرفته است، جایی که هر کسی از طریق اینترنت می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. مجرمان تمام داده‌هایی که سرقت کردند منتشر نکردند. روش کار آنها به این صورت است که ابتدا به شرکت‌هایی که به وب سایت آنها حمله کرده‌اند اطلاع می‌دهند و اگر نتوانستند آنها را متقاعد به پرداخت کنند مقدار کمی از داده‌های آنها را منتشر می‌کنند. این همان مرحله‌ای است که اکنون این شرکت در آن قرار دارد و اصطلاحاً  Proofs نامیده می‌شود."

خوشبختانه ComputerWeekly گزارش داد که این شرکت تحقیقاتی موفق شده سیستم‌های خود را تا پایان روز عملیاتی کند. کالو گفت به نظر می‌رسد آنها توانسته‌اند به سرعت سیستم‌های خود را با استفاده از بکاپ‌ها بازیابی کنند. او هم چنین گفت داده‌هایی که پیش از این در وب سایت هکرها منتشر شده بود دیگر در دسترس نیست.

"یادآوری می‌کنم پس از گزارش ComputerWeekly، داده‌های به سرقت رفته از شرکت HMR به طور موقت از وب سایت مجرمان حذف شده است. اما مسئله آنجاست که سایر مجرمان داده‌ها را دانلود کرده و از آن برای مقاصد خود استفاده می‌کنند."

کالو به کوین تلگراف گفت که او هنوز از مبلغ مورد درخواست اطلاعی ندارد. او اشاره کرد که این گروه پیش از این حدود یک میلیون دلار بیت کوین برای بازگرداندن دسترسی به داده‌ها و یک میلیون دلار بیت کوین دیگر برای حذف کپی‌ها و توقف انتشار آنها درخواست کرده است.

کوین تلگراف اوایل ماه فوریه نیز گزارش داد که گروه Maze به اطلاعات پنج شرکت حقوقی در آمریکا دست یافته و درخواست دو باج به میزان ۱۰۰ بیت کوین برای بازگرداندن داده‌ها و حذف کپی آنها داشته است. کالو در ادامه گفت این گروه باج افزاری تقریباً همیشه درخواست پرداخت بیت کوین دارد:

"۹۹٪ باج‌های درخواست شده به شکل بیت کوین است و تا به امروز ارز منتخب گروه Maze بیت کوین بوده است."

در رویداد‌های گذشته گروه Maze داده‌های به سرقت رفته را در فروم جرائم سایبری روسی منتشر می‌کرد و پیشنهاد می‌داد از این اطلاعات در راه‌های نادرست استفاده شود. کالو هم چنین از تعدادی از نشریات که درباره چگونگی توقف حملات گروه‌هایی مانند Maze در زمان همه گیری بیماری می‌نویسند انتقاد کرد.

"برخی نشریات که تعدادشان کم نیست گزارش دادند که گروه‌های باج افزاری از جمله Maze به دلیل حمله به سازمان‌های پزشکی درطول شیوع کرونا درخواست بخشش داشته‌اند و از آن زمان برخی آنها را رابین هود نامیده‌اند.  به مجرمان نمی‌توان اعتماد کرد و اینکه عده‌ای صدای آنها باشند اشتباه است."

کالو گفت که سطح تهدید مانند قبل یا شاید بالاتر باشد. او هم چنین بر این امر اصرار دارد که به این گروه‌ها نباید امکان کاهش اهمیت حقیقت داده شود. گزارش Emsisoft می‌گوید حملات باج افزاری یک رویکرد فصلی دارند و تعداد حملات در بهار و تابستان افزایش می‌یابد.


وزارت امنیت داخلی آمریکا مدیران بلاک چین را در رده کارکنان زیرساخت‌های حیاتی قرار داد

وزارت امنیت داخلی آمریکا (DHS) در یادداشتی مدیران صنعت بلاک چین را در میان کارکنان زیرساخت‌های حیاتی قرار داده است.

آژانس امنیت زیرساخت و امنیت سایبری این وزارتخانه (CISA) در یادداشتی بر مسئولیت خاص کارکنان یک زیرساخت حیاتی به منظور حفظ زمانبندی کاری حین شدت گرفتن ویروس کرونا تأکید کرد.

بلاک چین در کنار زیرساخت‌های مراقبت سلامتی و دارویی به عنوان یک صنعت زیرساخت حیاتی نام برده شده است

در این سند در کنار مراقبت‌های بهداشتی، داروسازی و عرضه مواد غذایی، از مدیران بلاک چین به عنوان مدیران زیرساخت حیاتی نام برده شده است.

 قرار گرفتن بلاک چین در فهرست CISA وزارت امنیت داخلی می‌تواند نشان دهنده شناسایی پتانسیل فناوری‌های دفتر کل توزیع شده (DLT) توسط این وزارتخانه جهت اقدامات کمکی برای مقابله با ویروس کرونا ‌باشد.

نقش فناوری بلاک چین در پاسخ به تهدید ویروس کرونا

در چین فناوری بلاک چین در بیش از ۲۰ اپلیکیشن به کار رفته که به دولت در مهار گسترش COVID-19 کمک می‌کند. این برنامه‌ها شامل مواردی هستند که سوابق پزشکی، عرضه دارو و داده‌های پزشکی را مدیریت و ردیابی می‌کنند.

نوآوری‌های بلاک چین در بخش خصوصی و دولتی نشان داده شده که موثر است، مانند پلتفرم Alipay که امکان ردیابی کمک‌های خیریه توسط عموم مردم را فراهم می‌کند.

در هنگ کنگ بیمه گذاران به دنبال دفتر کل توزیع شده‌ای هستند تا فرایند‌های کاغذی خسارات پزشکی را از طریق راه اندازی پلتفرمی برای سریع‌تر شدن زمان پردازش ساده‌تر کنند.

دیدگاه خود را بنویسید