اخبار برتر ماینر، ماینینگ و ارز دیجیتال ۲۳ اردیبهشت ۹۸

دسته: اخبار و تحولات تاریخ: بازدید: 247

قیمت بیت کوین به بالاتر از 7000$ رسید، در حالی که ارز‌های دیجیتال برتر شاهد تغییرات کمی هستند

روز یکشنبه 12 مه اکثر 20 ارز دیجیتال کاهش قیمت محدودی داشتند. اگرچه قیمت بیت کوین به بیش از 7000$ رسید اما در طی روز 1.5% کاهش داشت و به 7040$ رسید. با این حال بیت کوین بیش از شش درصد پایین تر از میانگین قیمت روز خود یعنی 7500$ است. نگاه به آمار‌ها نشان می‌دهد که این کوین تقریباً 23% افزایش قیمت داشته است.

اتریوم جایگاه خود را به عنوان بزرگ ‌ترین آلت کوین از نظر سرمایه بازار حفظ کرده است و در حال حاضر بر روی 20 میلیارد دلار قرار گرفته است. سرمایه بازار ریپل، دومین آلت کوین بزرگ 13.4 میلیارد دلار است.

داده‌های CoinMarketCap نشان می‌دهد که اتریوم 2.25% در 24 ساعت گذشته کاهش داشته است. در زمان انتشار این مطلب، اتریوم در حدود 189$ معامله می‌شود. در طول هفته نیز ارزش این کوین بیش از 16% افزایش داشته است.

مدیر عامل شرکت Crypto analytics به تازگی پیش بینی کرده است که انتقال نسخه 2.0 اتریوم به الگوریتم اثبات سهم (PoS) تا سال 2021 اتفاق نخواهد افتاد.

ریپل طی 24 ساعت گذشته تنها میزان جزیی کاهش یافته است و در حال حاضر حدود 0.317$ معامله می‌شود.

در بین 20 ارز دیجیتال برتر تنها سه کوین در حال کسب درآمد است. بیت کوین کش (BCH)binance coin (BNB) و dash (DASH)2.5% افزایش یافته‌اند. در زمان انتشار این مطلب کل سرمایه بازار ارز دیجیتال 212 میلیارد دلار یعنی 17% بیشتر از ارزش آن در هفته گذشته است.

دو برابر شدن قیمت ماینر‌های دست دوم، ماینر‌های خارجی خریداران اصلی هستند

فروشندگان ماینر‌های ارز دیجیتال در چین این روز‌ها شاهد دو برابر شدن قیمت ماینر‌های دست دوم خود در نتیجه افزایش قیمت بیت کوین هستند.

به نظر Zhang Xilin یکی از فروشندگان در بزرگ ترین مرکز توزیع تجهیزات ماینینگ چین، آوریل ماه طلایی آنها در شش ماه گذشته بوده است. قیمت ماینر‌های دست دوم دو برابر شده است. او ضمن بیان این مطلب آنت ماینر Z11 را پیشنهاد کرد و گفت این ماینر یکی از محبوب ترین ماینر‌های این روز‌ها است.

بازار از ماه آوریل دوباره رونق گرفت و پس از رکود طولانی مدت 4 ماهه قیمت بیت کوین به 5000$ بازگشت. این روند منتهی به افزایش قیمت قابل توجه در بازار ارز‌های دیجیتال شد. در همین هفته Zcash افزایش 33 درصدی داشت. تغییرات بازار در این مدت رصد شده است.

در ماه مارس Antminer Z11 با قیمت 1,242$ بر روی وب سایت رسمی بیت مین قرار گرفت. با کاهش سریع در موجودی، شرکت قیمت را به 1,515$ افزایش داد. Zhang گفت او یکی از معدود افرادی است که با موفقیت Z11 را خریداری کرده و تصمیم دارد آنرا دوباره با قیمت 13000 یوان به فروش برساند. از آنجا که قیمت یک سوم بیشتر از قیمت اولیه است، 50 ماینر Z11 او به صورت ناگهانی افزایش یافت. این فروشنده همراه با Z11 بیش از 100 ماینر S9 را نیز به فروش رساند.

یکی دیگر از فروشندگان ماینر نیز گفت ابتدا قیمت M3 و سپس T9 و S9 افزایش پیدا کردند. پس از آن وی چت او با پیام‌هایی رو به رو شد که درباره ماینینگ ارز دیجیتال سوال می‌کردند. پس از افزایش قیمت بیت کوین به بالای 5000$ نیز سفارشات بسیاری از مدیران صنایع دریافت شده است که تقاضای هزاران ماینر داشته اند.

دسامبر گذشته پس از سقوط قیمت بیت کوین، ریگ های ماینینگ بیت کوین کیلویی و حتی به صورت ضایعات فروخته شدند. اکنون که قیمت بیت کوین حدود دو سوم افزایش یافته است، زمان بازگشت سرمایه نیز به صورت قابل توجهی و شاید در حدود زیر 200 روز کاهش یافته است. فروشندگان این روز‌ها به دنبال مدل های بیشتری هستند اما قیمت‌ها دو برابر شده است.

نه تنها ماینر‌ها درحال افزایش موجودی انبار خود هستند، بلکه ماینر‌های خارج از چین نیز به دنبال مدل‌های قدیمی به خصوص Whatsminer M3 و Antminer T9+ هستند. قیمت ماینر M3 که در ماه‌های گذشته 200 یوان بود به 450 یوان رسیده است و قیمت ماینر T9+ نیز به 700 یوان افزایش یافته است.

به گفته این فروشندگان چنین ماینر‌هایی بیشتر از کشور‌هایی مانند ایران هستند که ماینینگ به تازگی در آنها رواج پیدا کرده است. صنعت ماینینگ در ایران در حال گسترش است و تعداد زیادی از دستگاه‌های ماینر در این کشور مورد نیاز است. تخمین زده می‌شود که 100000 تجهیزات ماینینگ به ماینر‌های خارج از چین فروخته شود.

احتمال فروش صد هزار Antminer S9 برای به دست اوردن 15 میلیون دلار توسط شرکت بیت مین

سقوط هش ریت شرکت بیت مین، غول ماینینگ چینی ممکن است نتیجه مستقیم فروش بیش از 100000 ماینر S9 در میان افزایش قیمت اخیر بیت کوین باشد.

هش ریت شرکت که در 7 مه به روز رسانی شده بود افشا شد. هش ریت تمام ماینر‌های Bitmain که الگوریتم SHA256 را اجرا می‌کنند در ماه مارس از 1692.35PH/s به 237.29PH/s کاهش یافته بود. SHA256 الگوریتمی است که شبکه بیت کوین و بیت کوین کش بر اساس آن عمل می‌کنند.

این روند، کاهش قابل توجه 86 درصدی در قدرت ماینینگ بیت کوین این غول صنعت ماینینگ را نشان می‌دهد. با فرض اینکه تمام هش ریت ها از محبوب ترین ماینر بیت مین یعنی آنت ماینر S9 با هش ریت 14TH/s آمده باشد، بیت مین ممکن است بیش از صد هزار S9 را که برای خودش ماینینگ را انجام می‌داد، خاموش کند.

اما این هش ریت کاهش یافته یا ماینر‌هایی که آنرا تولید می‌کنند کجا رفته است؟ پاسخی که سخنگوی بیت مین اعلام کرده است بدین شرح است: "در تجارت ماینینگ این طبیعی است که هش ریت متعلق به یک فرد در یک لحظه توسط دیگری تصاحب می‌شود"

بیت مین ممکن است هش ریت خود را برای پلتفرم‌های ماینینگ ابری به فروش برساند که از آخرین آنت ماینر‌های پرچم دار شرکت بیت مین مانند S15 ،S17 و S11 استفاده می‌کند.

این فروش گسترده بسیاری از ماینر‌های فصلی در چین را نیز شگفت زده ساخته است. فارم های ماینینگ بسیاری همراه با ماینر‌های دست دومشان به فروش رفته‌اند. چنانچه شرکت بیت مین ماینر‌های قدرتمند‌تری عرضه کند، زمان آن فرا می رسد که ماینر های قدیمی خود را به صورت تدریجی وارد بازار ماینر‌های دست دوم کند. اگر Bitmain بیش از 100000 ماینر S9 را به فروش برساند، بیش از 100 میلیون یوان معادل 15 میلیون دلار به دست خواهد آورد. در این صورت موجودی کاهش خواهد یافت و در عین حال جریان پول نقد این شرکت افزایش می‌یابد.

دیدگاه خود را بنویسید