اخبار برتر ماینر، ماینینگ و ارز دیجیتال ۲۵ اردیبهشت ۹۸

دسته: اخبار و تحولات تاریخ: بازدید: 171

آیا ماینینگ بیت کوین دوباره سود آور خواهد شد؟

در 15 دسامبر 2018، بیت کوین با 3200$ کمترین قیمت خود را ثبت کرد. در آن شرایط و با وجود کاهش هش ریت به 35million TH/s فقط ماینر هایی که به برق رایگان یا ارزان دسترسی داشتند می‌توانستند کسب درآمد کنند. با فرا رسیدن مه 2019، هش ریت بیت کوین به 46 million TH/s (یک سوم افزایش) رسید و قیمت بیت کوین به بیش از 2 برابر افزایش یافت. آیا این به معنای آن است که بیت کوین هنوز ارزش ماینینگ دارد؟

ماینینگ بیت کوین فقط بر روی ماینرهای ایسیک

اگر شما دستگاه ماینر ایسیک ندارید ماینینگ را فراموش کنید. از زمانی که ماینینگ بیت کوین با کارت گرافیک ارزشمند بود مدت زیادی گذشته است. اگر شما هنوز به دنبال ماینینگ با استفاده از GPU هستید بهتر است به دنبال اتریوم یا سایر آلت کوین‎ها باشید.

ماینر محبوب و در دسترس Antminer S9 بیت مین  اگر چه در سال 2016 عرضه شده و فناوری آن نسبتاً قدیمی شده است، اما با افزایش قیمت بیت کوین به بیش از 7000$ موجب شده ماینینگ حتی با این ماینر قدیمی نیز سود آور باشد. اگر چه این دستگاه ماینر شما را ثروتمند نمی‎کند، اما در شرایطی که بسیاریبه فکر ماینر‎های قدیمی خود بودند این مسئله قابل توجه است.

اگر شما جدید ترین ماینر شرکت Bitmain یعنی Antminer S17 را داشته باشید، ممکن است می‎توانید درآمد خوبی کسب کنید. هش ریت 56TH/s S17 است و می‎تواند سالانه حدود 3000$ سود آوری داشته باشد.

بسیاری از فارم‎های ماینینگ با دسترسی به برق ارزان ماینینگ بیت کوین را ادامه می‎دهند. اگر افزایش قیمت بیت کوین ادامه داشته باشد، تعداد ماینر های اضافه شده به شبکه و هش ریت شبکه افزایش خواهد یافت. رقابت با این فارم‎های ماینینگ می‎تواند تا حدودی دشوار باشد، اما خبر خوب آن است که در حال حاضر ماینینگ برای بقیه افراد نیز سود آور است.

سامسونگ از امکانات جدید گوشی های Budget Galaxy رونمایی کرد

سامسونگ در حال برنامه ریزی برای افزودن ویژگی‌های ارز دیجیتال و بلاک چین به گوشی های گلکسی خود است. این شرکت کره‌ای روز سه شنبه گزارش داد که می‌خواهد اپلیکیشن کیف پول دیجیتال خود را حتی بر روی مدل های ارزان قیمت‌تر خود موجود کند و امکانات بیشتر و گسترده‎تری در رابطه با ارز دیجیتال به محصولات خود اضافه کند.

Chae Won-Cheol مدیر ارشد تیم استراتژی محصول در سامسونگ الکترونیک در این رابطه گفت ما موانع را از طریق توسعه تدریجی مدل‌های گوشی گلکسی که از عملیات بلاک چین پشتیبانی می‌کنند کاهش می‌دهیم. ما هم چنین هدف خدمات خود را پس از کره در کشور‌های دیگری مانند آمریکا و کانادا قرار داده‌ایم.

کیف پول بلاک چین سامسونگ در حال حاضر بر روی گوشی پرچمدار جدید این سازنده یعنی Galaxy S10 موجود است. علاوه بر آن امکاناتی چون امضای دیجیتال و برنامه‌های غیر متمرکز به S10 اضافه شده است و احتمالاً به گوشی‌های دیگر گلکسی نیز افزوده خواهد شد.

سامسونگ هم چنین با شرکت هایی مانند SK Telecom و Korea Telecom) KT) درباره همکاری احتمالی در زمینه ابزارهای تأیید هویت مبتنی بر بلاک چین گفتگو خواهد کرد.

سامسونگ در ماه های اخیر عمیق تر بر روی بلاک چین کار کرده است. به دنبال تمرکز گوشی‌های Galaxy S10 بر روی ارز دیجیتال، سامسونگ در حال توسعه شبکه بلاک چین خود بوده که بر اساس اتریوم است. احتمال انتشار توکن "Samsung Coin" نیز در آینده وجود دارد. افزودن فناوری بلاک چین به بسته راهکارهای فناوری اطلاعات سازمانی، یکی دیگر از اقدامات آینده شرکت سامسونگ خواهد بود. این غول فناوری به تازگی حدود 3 میلیون دلار در کیف پول ارز دیجیتال Ledger سرمایه گذاری کرده است.

راه اندازی ابزار هویتی غیر متمرکز بر روی بلاک چین بیت کوین توسط مایکروسافت

مایکروسافت در حال پیاده سازی اولین زیرساخت غیر متمرکز است که به طور مستقیم بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است.

این پروژه متن باز Ion نام دارد که به نحوه ارتباط شبکه‎ها با یکدیگر می‎پردازد. برای مثال اگر شما با استفاده از فیسبوک به Airbnb وارد شوید، یک پروتکل با نرم افزاری که اطلاعات شخصی را از پروفایل شما به تأمین کننده سرویس خارجی ارسال می‎کند ارتباط بر قرار می‎کند. در این حالت Ion شناسه‎های غیر متمرکز را مدیریت می‌کند. این شناسه‎ها قابلیت این را دارند که اثبات کنند شما مالک کلید‎های این داد‎ها هستید.

Christopher Allen یکی از افراد با تجربه در زمینه ارز دیجیتال و موسس گروه کاری کنسرسیوم جهانی وب (W3C) برای راهکار‎های هویتی غیر متمرکز (DID) گفت که حرکت مایکروسافت می‎تواند بر کل صنعت فناوری تأثیر گذار باشد.

بسیاری از زیر ساخت‎های سازمانی از محصولات مایکروسافت استفاده می‎کنند. بنابراین اگر آنها این محصولات را با هر کدام از محصولات زیرساخت خود یکپارچه کنند به راهکار‎های هویتی غیر متمرکز دسترسی خواهند داشت.

علاوه بر آن Yorke Rhodes مدیر برنامه تیم مهندسی بلاک چین مایکروسافت گفت تیم مایکروسافت به مدت یک سال بر روی Key signing (امضای دیجیتال کلید عمومی فرد دیگر با استفاده از کلید خود) و نرم افزار اعتبار سنجی کار کرده است که بر اساس شبکه‎های عمومی مانند بیت کوین یا اتریوم عمل می‎کند و می‌تواند خروجی بیشتری را نسبت به شبکه اصلی مدیریت کند. سیستم‎هایی در مایکروسافت وجود دارد که به شما مجوز‎هایی در یک محیط سازمانی‎ را می‎دهد. محصولی به نام Active Directory که ما فکر می‎کنیم به آنها نیاز داریم تا راهکار‎های هویتی غیر متمرکز را شناسایی کنیم.

Rhodes افزود چنین محصولات زیرساختی و سرویس‎های مربوط به Azure در میان محبوب ترین پیشنهاد‎های مایکروسافت هستند. در همین حال، یک منبع نا‎شناس که از پروژه‎های مایکروسافت آگاهی دارد گفت Ion اواخر امسال از از شبکه تست بیت کوین به شبکه اصلی بیت کوین انتقال خواهد یافت. بدین شکل هر ناظری که درکی از این فناوری دارد می‌تواند یک نود را اجرا کند و در این پروژه مشارکت کند.

مایکروسافت می‎گوید از بیت کوین نمی‎ترسد و در حقیقت بیت کوین ویژگی‎های بسیار خوبی دارد که از آن بهره مند خواهد شد. این شرکت معتقد است که این گامی در مسیر صحیح است.

یک منبع ناشناس دیگر نیز اعلام کرده اگر چه از فیسبوک برای شرکت در پروژه‎های DID مایکروسافت دعوت شده است، اما فیسبوک این درخواست را رد کرده و به استفاده از روش‎های قدیمی خود برای داده های کاربران ادامه می‎دهد.

وال استریت ژورنال و دیگر رسانه‎ها نیز گزارش دادند که فیسبوک به دنبال ایجاد یک پلتفرم پرداخت بر اساس استیبل کوین برای این شبکه اجتماعی است، اما تاکنون اقدامی از سوی فیسبوک برای پشتیبانی از استاندارد‎های DID دیده نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید