ارز دیجیتال ملی ایران به زودی اجرایی خواهد شد و ... اخبار برگزیده ماینینگ و ارز دیجیتال ۱۹ خرداد ۹۸

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

ارز دیجیتال ملی ایران به زودی راه اندازی خواهد شد

 محمد رضا حسین زاده مدیر عامل بانک ملی ایران اعلام کرد عرضه ارز دیجیتال پیمان به زودی اجرایی خواهد شد. این ارز دیجیتال به طور مشترک با بانک‌های ملی، ملت، پارسیان، پارسارگاد و شرکت خصوصی ققنوس منتشر خواهد شد. در مرحله اول این ارز در بخش خرید و فروش املاک و مستغلات کار می‌کند و تمام حوزه‌ها را پوشش می‌دهد.

ایران به طور رسمی انتشار این استیبل کوین را در اواخر ژانویه اعلام کرده که توسط ذخیره طلای کشور تأمین می‌شود. تاکنون کشور دیگری از طلا برای پشتوانه ارز دیجیتال خود استفاده نکرده است. پیمان بر روی شبکه استلار عمل می‌کند. هدف اصلی این ارز دیجیتال جدید کمک به دور زدن تحریم‌های بین المللی و ایجاد ارتباطات امن و قابل اطمینان بین کاربران و نهاد‌های مالی است.

سهم اصلی توکن‌های پیمان وارد بازار خواهد شد و در صرافی‌های خاص مبادله خواهد شد. پشتوانه طلا برای ارز‌های دیجیتال تاکنون به طور رسمی در هیچ کشوری اجرا نشده است، اگر چه در سال 2017 بحث‌هایی پیرامون آن انجام شد. توکن‌های مختلفی پشتوانه طلا دارند، اما بر خلاف پیمان مستقل از سیستم بانک داری عمل می‌کنند.

روسیه نیز پروژه ای در زمینه ارز دیجیتال در اوایل سال 2018 داشته است و می‌تواند به ایران در این زمینه کمک کند. هدف این طرح روسیه فقط انتشار ارز دیجیتال نبوده، اما شامل ایجاد پلتفرمی برای پرداخت‌ها بوده است. ارز دیجیتال ایران نیز بر اساس همین طرح ایجاد شده است. ماینینگ با این مدل قابل انجام نیست و تنها صادر کننده توکن‌ها، دولت است. انتظار می‌رود پیمان در بازار اوراق بهادار فرابورس و بر اساس تقاضای بازار عرضه شود. برنامه ریزی شده که 600 میلیون توکن پیمان جهت انتشار به گردش در بیاید.

اولین استخر ماینینگ بیت کوین در حال برند سازی مجدد

 اپراتور استخر ماینینگ ارز دیجیتال در کشور چک در حال برند سازی مجدد شرکت و آوردن تمام محصولات خود زیر یک چتر واحد است. با برند‌سازی مجدد، Braiins می‌خواهد تمام محصولات و خدمات خود را یکپارچه کند.

شرکت Braiins یکی از بزرگ ترین استخر‌های ماینینگ بیت کوین است که بیش از 9% هش ریت ارز دیجیتال را تشکیل می‌دهد. Braiins پشت استخر ماینینگ Slush Pool با هش ریت 5.32Eh/s قرار دارد و شاید نام آن نسبت به Slush Pool کمتر شنیده شده باشد.

Braiins از شش سال قبل بصورت استخر ماینینگ فعالیت کرده است. پس از گذشت چند سال حضور در صنعت ماینینگ محصولات محبوب خود یعنی Slush Poolو سیستم عامل Braiinsرا به روز رسانی کرده و همکاری خود را باSlush Pool  از طریق طراحی مجدد لوگو و تمام محصولات وب سایت خود، آشکار‌تر کرده است.

مدیر نوآوری Braiins گفت: "پس از حضور شش ساله در راه اندازی و توسعه Slush Pool، ما می‌خواهیم موقعیت عمومی قابل مشاهده تری داشته باشیم."

ماینر‌ها باید فرمور را جهت نظارت بر عملکرد دستگاه‌های ماینر خود بر روی آنها اجرا کنند.Braiin OS با سایر فرمور‌های ماینینگ تفاوت دارد، چرا که متن باز است و مانند سایر فرمور‌های اختصاصی بسته نیست.

اگر شما دارنده سخت افزار هستید، باید بتوانید کنترل کاملی از آن بدون نگرانی درباره برخی ویژگی‌های پنهان این پروژه داشته باشید. علاوه بر آن Braiins قصد دارد چندین به روز رسانی‌ جدید را در ماه های آتی منتشر کند. این شرکت قصد دارد بر روی یک ویژگی پرداخت جدید برای استخر ماینینگ کار کند که به ماینر‌ها اجازه می‌دهد کنترل بیشتری بر روی پرداخت‌های خود داشته باشند. علاوه بر آن Braiins در حال جایگزینی CGMiner با پیاده سازی Rust برای سیستم Braiins است که افزودن سخت افزار‌های جدید به آنرا ساده تر می‌کند.

جزئیات بیشتر درباره تیم پشت بلاک چین محرمانه فیسبوک

نام‌های بسیاری پشت پروژه ارز دیجیتال فیسبوک قرار دارند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده GlobalCoin ماه جاری شروع به کار خواهد کرد. CNBC فهرستی از افراد مرتبط با پروژه ارز دیجیتال فیسبوک را منتشر کرده است.

Christian Catalini از MIT اقتصاد دان ارشد پروژه ارز دیجیتال فیسبوک است. Sunita Parasuraman مدیر این نهاد مستقر در سوئیس است که پروژه توکن فیسبوک را هدایت می‌کند. برخی از ۱۰ مدیر اجرایی تحت نظر David Marcus مدیر پروژه بلاک چین فیسبوک نیز در اسرائیل مستقر هستند.

هیچ کدام از این افراد پیش زمینه ارز دیجیتال نداشتند، اما برخی تجربه قبلی در زمینه فناوری‌های مالی داشته‌اند. Marcus پیش از پیوستن به فیسبوک مدیر PayPal بوده است.

تقریباً 30 نقش مرتبط با بلاک چین در صفحه متخصصان فیسبوک فهرست شده است و تعداد آن به طور پیوسته از اواخر سال گذشته افزایش یافته است. شرکت استارت آپی Chainspace که در زمینه بلاک چین فعالیت می‌کند نیز به تیم ارز دیجیتال فیسبوک پیوسته است.

در گزارش‌های به دست آمده از منابع ناشناس اشاره شده است که ارز دیجیتال فیسبوک طراحی شده است تا به عنوان یک ارز بدون مرز و بدون کارمزد تراکنش عمل کند. این ارز به شدت در کشور‌های در حال توسعه که ارز‌های دولتی در آنها نوسان زیادی دارند مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

Opacity امکان ذخیره سازی فایل با استفاده از ارز دیجیتال را فراهم کرد

شرکت Opacity Storage که در زمینه ذخیره سازی فایل فعالیت می‌کند انتشار Opacity v1.0 را اعلام کرد. این محصول جدید، امکان ذخیره سازی فایل به صورت آنلاین، با به کار‌گیری یک سیستم پرداخت توکن کریپتو و یک واسط کاربر پسند را فراهم می‌کند. هیچ داده شخصی مانند ایمیل، نام یا اطلاعات پرداخت نیاز نیست و ذخیره نمی‌شود.

طرح جدید ذخیره سازی 128GB Opacity پرداخت را به صورت توکن‌های (Opacity (OPQ برای یک سال سرویس ذخیره سازی با دانلود رایگان و نامحدود می‌پذیرد. Opacity داده‌های کاربران را در مدت آپلود و ذخیره سازی رمزنگاری می‌کند. حساب های ذخیره سازی توسط یک نام کاربری محافظت می‌شود و فایل‌ها می‌تواند از طریق یک شناسه موقت به صورت خصوصی با هر شخص دیگری در جهان به اشتراک گذاشته شود.

Jason Coppola مدیر اجرایی Opacity می‌گوید: "محصول ما عصر جدیدی را در حریم شخصی داده‌های آنلاین آغاز کرده است. مشتریان علاقه خاصی به حفظ حریم شخصی و امنیت در فضای آنلاین دارند تا از داده هایشان محافظت کنند. کسب و کار‌های بسیار کمی در این زمینه وجود دارد که این میزان سهولت در استفاده را فراهم می‌کنند.  هر کسی که با ارائه دهندگان سنتی ذخیره سازی آشنایی داشته باشد با واسط کاربری ما آشنایی خواهد داشت و می‌تواند بلافاصله ذخیره سازی را انجام دهد. من امیدوارم که پذیرش ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت شخصی توسعه پیدا کند. ما مفتخریم که در این زمینه پیشتاز هستیم."

این طرح جدید ذخیره سازی برای 1TB و بیشتر از آن برنامه ریزی شده است و ویژگی‌های جدید مثل برنامه‌ های دسکتاپ و موبایل در سال جاری به آن اضافه خواهد شد.

شرکت Opacity در سال 2018 تأسیس شد و فعالیت خود را به امنیت و حریم شخصی داده های آنلاین اختصاص داده است. نفوذ و دسترسی غیر مجاز به داده‌ها ریسک بسیار مهمی برای مشتریان است. Opacity این ریسک را با از بین بردن نیاز به ارائه داده‌های شخصی و غیر متمرکز کردن فایل‌های ذخیره شده به صورت آنلاین کاهش داده است.

دیدگاه خود را بنویسید