از سرمایه گذاری غیر متمرکز برای کسب درآمد غیر فعال بیت کوین استفاده کنید

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

آندریاس آنتونوپولوس کارآفرین و از طرفداران بیت کوین، استفاده از بازار‌های مالی غیر متمرکز را  راهی برای به دست آوردن درآمد غیر فعال بیت کوین پیشنهاد می‌داند.

آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) کارآفرین و از طرفداران بیت کوین می‌گوید نگهداری بیت کوین (HODLing) در نهایت به درآمد تبدیل می‌شود، اما به معنای آن است که پول یک نفر در حال حاضر برای او کار نمی‌کند. او استفاده از بازار‌های مالی غیر متمرکز (DeFi) را برای به دست آوردن درآمد غیر فعال بیت کوین (Passive income) پیشنهاد می‌دهد.

آندریاس آنتونوپولوس که در زمینه آموزش بیت کوین فعالیت می‌کند می‌گوید به دست آوردن درآمد ثابت از بیت کوین‌های نگهداری شده با ریسک‌هایی همراه است. اما سرمایه گذاری غیر متمرکز یکی از معدود راه هایی را ارائه می‌کند که شما می‌توانید بدون آنکه پول خود را به افراد دیگر بدهید درآمد داشته باشید.

سرمایه گذاری غیر متمرکز راهی برای کسب درآمد غیر فعال نگه دارندگان بیت کوین

آنتونوپولوس در یک برنامه پرسش و پاسخ زنده در روز ۲۷ ژوئن که از کانال یوتیوب او پخش شد گفت قرارداد‌های سرمایه گذاری غیر متمرکز یک راه برای دارندگان بیت کوین است که درآمد غیر فعال بیت کوین داشته باشند، بدون آنکه نگهداری آنها را از دست بدهند. درآمد غیر فعال به روش‌هایی از کسب درآمد اشاره دارد که نیاز به تلاش کمی دارند. به گفته آنتونوپولوس، سرمایه گذاران می‌توانند بیت کوین‌های خود را به اتریوم (ETH) یا استیبل کوین‌هایی چون (DAI) تبدیل کنند و آنرا به پلتفرمی بسپارند که در آن توکن‌ها می‌توانند به سود دست یابند. با این حال او گفت انجام چنین معاملاتی در پلتفرم‌های مبتنی بر اتریوم از نظر امنیتی، قرارداد‌های هوشمندِ همراه با باگ و خود پلتفرم کاملاً پر ریسک است.

"اتریوم ممکن است مشکلاتی داشته باشد. الگوریتم اجماع ممکن است خطاهایی داشته باشد. ممکن است افزایش‌هایی در قیمت گس (gas) داشته باشید، که منجر به مشکلات پی در پی دیگری می‌شود. تمام این موارد می‌تواند سبب شود که شما بخشی از سرمایه خود یا کل آنرا از دست بدهید."

وام دهی ارز دیجیتال به دلیل نوسان بالای این دارایی و استفاده تعداد زیادی از این وام‌ها برای معاملات مارجین می‌تواند با ریسک همراه باشد. با این حال حجم این وام‌ها به ۸ میلیارد دلار در سال گذشته رسید و بسیاری از آنها اقدام به جذب سرمایه گذار کردند.

درآمد غیر فعال ارز دیجیتال

نگهداری بیت کوین تنها راه کسب درآمد نیست

گرچه آنتونوپولوس روش‌های دیگری برای به کار گیری کوین‌های سرمایه گذاران ذکر کرده است، اما تقریباً هر روشی برای انجام این کار به صرافی‌های‌ حفاظتی (custodial exchange) متکی است. آنتونوپولوس گفت چنین سرمایه گذاری‌هایی خطر سرقت یا سوء مدیریت را افزایش می‌دهند.

از سویی دیگر نگه دارندگان بیت کوین تا زمانی که تصمیم بگیرند دارایی خود را نقد کنند سودی از سرمایه گذاری خود به دست نمی‌آورند. آنتونوپولوس می‌گوید نگه دارندگان بیت کوین امیدوارند قیمت افزایش پیدا کند، اما آنچه افزایش پیدا می‌کند می‌تواند کاهش هم داشته باشد.

آنتونوپولوس تنها طرفدار سرمایه گذاری غیر متمرکز نیست

افراد دیگری در جامعه ارز دیجیتال درباره ایجاد درآمد غیر فعال از طریق بازار مالی غیر متمرکز اظهار نظر کرده‌اند. کوین تلگراف در ماه مارس به نقل از لنیکس لای (Lennix Lai) مدیر بازار‌های مالی OKEx گزارش داد: "ترکیب ارز دیجیتال و سرمایه گذاری غیر متمرکز یک راه جایگزین برای کاربران ایجاد می‌کند تا سود غیر فعال به دست آورند که تا پیش از این امکان پذیر نبود."

انتشار نسخه دوم اتریوم می‌تواند این فرصت را به کاربران بدهد تا از طریق استخر‌های سهامداری درآمد غیر فعال داشته باشند.


خرید بیت کوین به ارزش ۱۸۵ میلیون دلار توسط گری اسکیل در یک هفته

شرکت گری اسکیل (Grayscale) یکی از شناخته شده ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هفته گذشته ۱۹,۸۷۹ بیت کوین دیگر به صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین خود افزوده است.

با اضافه شدن این تعداد بیت کوین گری اسکیل اکنون حدود ۴۰۰,۰۰۰ بیت کوین دارد و به افزایش موجودی خود ادامه می‌دهد.

گری اسکیل ۱۸۵میلیون دلار بیت کوین خریداری می‌کند

کوین روک  (Keving Rook)، محققان معروف در حوزه رمز ارز دیجیتال درباره افزایش بیت کوین‌های گری اسکیل می‌نویسد:

"گری اسکیل طی هفته گذشته ۱۹۸۷۹ بیت کوین را به صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین خود اضافه کرد. این شرکت از زمان هاوینگ بیت کوین ۵۳۵۸۸ بیت کوین به این صندوق افزوده است."

ماینرهای بیت کوین هفته گذشته تنها ۷۰۸۱ بیت کوین استخراج کرده‌اند. کوین‌های استخراج شده توسط ماینرها پس از هاوینگ هم ۳۹۵۴۴ بیت کوین بوده است. اکنون حدود ۴۰۰۰۰۰ بیت کوین تحت مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل  قرار دارد.

بیت کوین‌های خریداری شده توسط گری اسکیل
بیت کوین‌های خریداری شده توسط گری اسکیل

گری اسکیل پیش ازاین اعلام کرده بود سرمایه ‌گذاران به منظور حفاظت از سرمایه‌های خود در برابر تورم ناشی از چاپ پول  در سطح گسترده، بیت کوین خریداری می‌کنند.

طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط صندوق بیت کوین گری اسکیل، در حال حاضر به‌ازای هر سهم، ۸.۸۳ دلار بیت کوین در صندوق وجود دارد. این در حالی است که قیمت بازار هر سهم ۱۰.۱۴ دلار است. این بدان معناست که سرمایه‌گذاران تمایل دارند ۱۵ درصد بیشترپرداخت کنند.

با وجود موارد مطرح شده بیت کوین هنوز موفق به عبور از مرز ۱۰ هزار دلار نشده است. باید در نظر داشت برداشته شدن فشار خرید از سوی گری اسکیل می‌تواند پیامد‌های مهمی بر بازار داشته باشد.

قیمت کنونی بیت کوین نشان می‌دهد که ارزش خرید هفته گذشته گری اسکیل حدود ۱۸۵ میلیون دلار بوده است.

اگرچه بیت کوین ارزهای دیجیتال پرچمدار در گری اسکیل است، اما این شرکت مقدار زیادی اتریوم نیز خریداری کرده است. طبق گزارش‌ها، گری اسکیل اوایل این ماه حدود نیمی از اترهای استخراج شده را خریداری کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید