انجام بیش از ۷۴٪ ماینینگ بیت کوین توسط انرژی های تجدید پذیر و ... اخبار برتر ماینر، ماینینگ و ارز دیجیتال ۱۸ خرداد ۹۸

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

بیش از ۷۴% ماینینگ بیت کوین توسط انرژی های تجدید پذیر انجام می‌شود

شرکت تحقیقاتی و سرمایه گذاری ارز دیجیتال CoinShares در گزارش شش ماهه خود که در 5 ژوئن منتشر شده تخمین زده است که 74.1% ماینینگ بیت کوین با استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر انجام می‌شود.

این گزارش هم چنین می‌گوید که با قیمت‌های کنونی، بیشتر ماینر‌ها سود‌آور هستند، حتی تجهیزات قدیمی تر و تولید کنندگان با هزینه بالا نیز در حال حاضر می‌توانند زمان بازگشت سرمایه (ROI) خوبی داشته باشند.

این گزارش هم چنین می‌افزاید عملیات ماینینگ بیت کوین بیشتر در جاهایی متمرکز شده است که میزان زیادی انرژی تجدید پذیر وجود دارد. برآورد انجام شده در گزارش ماه نوامبر سال گذشته نشان می‌دهد که هزینه ها با استفاده از انرژی های تجدید پذیر کاهش یافته و تحولات قابل توجهی در این صنعت قابل مشاهده است.

امروزه ماینینگ بیت کوین در مقایسه با سایر صنایع بزرگ در جهان ارتباط بیشتری با انرژی‌های تجدید پذیر پیدا کرده است. در گزارش هم چنین ذکر شده که از ماه نوامبر سال گذشته هش ریت کل شبکه از 40EH/s به 50EH/s افزایش یافته است. این یعنی طی این مدت، رشد قدرت محاسبات سرمایه گذاری شده برای حفظ شبکه، پایین تر از میانگین 10 ساله و مطابق با میانگین پنج ساله است.

در پایان سال گذشته کاهش موقت 40 درصدی در هش ریت ثبت شده است که اولین کاهش مهم و طولانی مدت ثبت شده در قدرت محاسبات شبکه بوده است.

CoinShares بر این باور است که افزایش اخیر در هش ریت بیت کوین به علت سخت افزار‌های قدیمی است که پس از افزایش قیمت بیت کوین استفاده از آنها دوباره سود آور شد. هم چنین گسترش نسل جدید و کار‌آمد‌تر ماینر‌های ایسیک (ASIC) نیز در افزایش هش ریت نقش داشته است.

همان گونه که پیش از این در ماه مه نیز گزارش شد شرکت ماینینگ کانادایی Hut 8 سال گذشته تقریباً50 میلیون دلار در این زمینه سرمایه گذاری کرد. Andrew Kiguel مدیر عملیات این شرکت همان زمان اشاره کرد که حاشیه سود در صورت ادامه افزایش قیمت بیت کوین افزایش خواهد یافت.

هم چنین در ماه مارس شرکت بیت مین گزارش کرد که قصد دارد 200000 دستگاه ماینر را در چین به منظور بهره مند شدن از قدرت برق آبی در کشور راه اندازی کند.

نشست صنعت ماینینگ ارز دیجیتال 2019 در چین

 25 مه 2019 BitDeer.com میزبان نشست صنعت مانینینگ ارز دیجیتال 2019 در چین بود. این نشست بزرگ ترین نام های اکوسیستم ماینینگ را گرد هم آورد و برترین رسانه های فناوری و بلاک چین در این رویداد حاضر شدند. هدف نشست بحث درباره استاندارد‌های مرتبط با صنعت ماینینگ ارز دیجیتال و ایجاد یک اکوسیستم توسعه یافته برای تقویت این صنعت ذکر شده است. در این نشست تولید کنندگان ماینر و تجهیزات ماینینگ، استخر‌های ماینینگ، کیف پول‌های دیجیتال، صرافی‌ها و صنایع فعال در فناوری های مالی گرد هم آمدند. با حضور مدیران فعال در صنعت ماینینگ متخصصان ماینینگ از سراسر جهان درباره موضوعاتی چون ماینینگ بیت کوین و ماینینگ اتریوم، توسعه سخت افزار‌ی و نرم افزاری نسل جدید محصولات ماینینگ، پتانسیل پلتفرم های اشتراک قدرت محاسبات مانند Bitdeer.com و هم چنین روند‌ها و الگو‌های جدید در صنعت ماینینگ صحبت کردند.

برخی از مدیران شرکت‌های فعال در صنعت ماینینگ در بین سخنرانان این کنفرانس بودند از جمله:

  •  Celine Lu موسس و مدیر اجراییBitDeer.com
  • Zhuoer Jiang مدیر اجراییBTC.TOP
  • Xiaojun Fan مدیر فروش آسیا و اقیانوسیه Bitmain
  • Zhong Zhuang مدیر اجرایی BTC.com
  • Xin Tian موسس AntPool
  • Fa Zhu مدیر عملیات Poolin.com
  • Jiazhi Jiang توسعه دهنده ارشد بلاک چین
  • Baoqing Liang مدیر ارشد فناوری دیتاسنتر بیت مین
  • Yao Li معاون Cobo Wallet

 

BitDeer.com پلتفرم پیشتاز در اشتراک قدرت محاسبات است که کاربران را قادر می‌سازد ارز دیجیتال را به صورت شفاف، قابل اطمینان و راحت استخراج کنند. این پلتفرم با نرخ خرید مجدد 80%به موفقیت بزرگی دست یافته است. این نرخ با مشارکت بیش از یک میلیون کاربر فعال ماهانه در 223 منطقه مختلف به دست آمدهاست. این پلتفرم شاهد رشد 300% در سود خود ظرف مدت سه ماه بوده است. از نظر سهم بازار نیز در میان 3 صنعت برتر اشتراک قدرت پردازش قرار دارد و سریع‌ترین پلتفرم در حال رشد است.

هکر‌ها 50000 سرور را با یک بدافزار پیچیده ماینینگ ارز دیجیتال هدف قرار دادند

هکر‌ها بیش از 50000 سرور را در جهان به منظور ماینینگ ارز دیجیتال با استفاده از ابزار‌های پیچیده و غیر معمول هدف قرار دادند. شرکت امنیت سایبری Guardicore Labs روز 29 ماه مه اعلام کرد یک کمپین بدافزاری موسوم به campaignNansh0 از ماه فوریه و در سطح گسترده‌ای آغاز شده و بیش از 700 قربانی جدید در یک روز داشته است. این حمله بیشتر شرکت های حوزه سلامت، مخابرات و بخش‌های IT را هدف قرار داده است.

Guaricore در طول زمان 20 بخش مخرب مختلف در بدافزار یافته است، بخش‌هایی که حداقل یک بار در هفته ایجاد شده‌اند و به محض اینکه ایجاد شوند مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این بسته هم چنین یک روت کیت نصب کرده است که مانع حذف بد افزار می‌شود.

این شرکت اعلام کرد که با ارائه دهنده هاستینگ سرور‌های حملات و صادر کننده گواهی روت کیت تماس گرفته است. در نتیجه سرور‌های حمله، از سرویس خارج شده و گواهی آن لغو شد.

به گفته Guaricore این حمله از ابزار‌های پیچیده‌ای استفاده کرده که نظیر آن معمولاً توسط دولت‌ها استفاده می‌شود. این فاکتوری است که نشان می‌دهد سلاح‌های دیجیتال برگزیده‌ به راحتی در دسترس مجرمان سایبری قرار دارد.

این پکیج بدافزاری با استفاده از ابزار‌هایی به زبان چینی نوشته شده و بر روی سرور‌های چینی زبان قرار گرفته است. شرکت Guaricore در ادامه می‌افزاید Nansh0u campaign یک حمله معمول ماینر ارز دیجیتال نیست. تکنیک استفاده شده در این حمله جزو تکنیک هایی است که اغلب در تهدیدات پیشرفته پایدار (APT) همچون گواهی نامه های تقلبی و اکسپلویت‌های افزایش سطح دسترسی دیده شده است. در حالی که ابزار‌های حمله پیشرفته معمولاً در اختیار مهاجمان بسیار ماهر بوده است، کمپین مذکور نشان می‌دهد که این ابزار‌ها می‌توانند به سادگی به دست مهاجمانی که در رده مهاجمان درجه یک نیستند بیفتد.

کمپین Nansh0u یک بار دیگر نشان داد که رمز عبور‌های متداول هم چنان ضعیف ترین لینک ارتباطی در جریان حملات امروزی را تشکیل می‌دهد.  این گزارش در مجموع با مشاهده ده‌ها هزار سرور که با یک سعی و خطای ساده برای دست آوردن رمز عبور به خطر افتادند، قویاً پیشنهاد کرده است که سازمان‌ها از دارایی‌هایشان با اعتبار‌های قوی و راهکار‌های تقسیم بندی شبکه محافظت کنند.

دیدگاه خود را بنویسید