اپرا مرورگر جدید خود را با کیف پول داخلی و مرورگر وب 3 منتشر کرد

دسته: اخبار و تحولات تاریخ: بازدید: 133

اپرا در حال عرضه یک مرورگر جدید است که دارای یک کیف پول ارز دیجیتال داخلی است.

مرورگر جدید Opera 60 با اسم رمز Reborn 3 دارای یک کیف پول ارز دیجیتال بومی است و مرورگر وب 3 است که کاربران را قادر می‌سازد تراکنش‌های خود انجام دهند و با اینترنت مبتنی بر بلاک چین که با عنوان وب 3 نیز شناخته می‌شود ارتباط بر قرار کنند. هم‌چنین این مرورگر شبکه خصوصی مجازی (VPN) خود را برای بهبود حریم شخصی و امنیت کاربران ارائه کرده است.

کیف پول اپرا با کیف پول ارز دیجیتال در مرورگر گوشی‌های تلفن همراه هماهنگ است، از این رو کلید‌های کیف پول همیشه در گوشی‌های کاربران خواهند ماند.

هر زمان که نیاز به شناسایی کاربر توسط یک وب سایت وب 3 یا انجام یک تراکنش بر روی بلاک چین باشد کاربران یک پیام بر روی تلفن همراه خود دریافت می‌کنند. آنها می‌توانند این پیام را به همان شیوه‌ای که سیستم خود را از حالت قفل خارج می‌کنند از جمله تشخیص چهره یا اثر انگشت تأیید کنند.

با تجمیع سرویس VPN، شرکت امنیت و حریم شخصی کاربران را از طریق برقراری یک تونل رمزنگاری شده تضمین می‌کند. این تونل داده‌های کاربران را در مقابل دسترسی و نفوذ سایر افراد حفاظت می‌کند و مکان جغرافیایی آنها را امن می‌کند.

 به گفته مدیر اجرایی اپرا فناوری بلاک چین قدرت و کنترل را برای افراد به همراه خواهد داشت. آنها به طور امن تراکنش‌ها را ثبت می‌کنند و وب سایت‌ها‌ آنها را بدون اشتراک هر گونه داده غیر ضروری شناسایی می‌کنند.

اپرا برای اولین بار افزوده شدن کیف پول ارز دیجیتال داخلی خود را به مرورگر اندروید خود در ژوییه 2018 اعلام کرد. Charles Hame مدیر محصول اپرا گفت امیدواریم این امر تراکنش ارز‌های دیجیتال را برایپرداخت‌ها و تراکنش‌های واقعی در زندگی روزمره کاربران سرعت می‌بخشد.

ماه گذشته اپرا اعلام کرد که Opera Touch را برای iOS راه اندازی خواهد کرد. یک مرورگر وب 3 به همراه یک کیف پول ارز دیجیتال که از اتریوم و تعامل با برنامه‌های غیر متمرکز (Dapp) پشتیبانی می‌کند. پیش از آن اپرا سرویس جدیدی اضافه کرده بود که به کاربران در سوئد، نروژ و دانمارک اجازه می‌داد تا از طریق نسخه اندروید مرورگر، اتریوم خریداری کنند.

در اوایل سال جاری مرورگر Brave با وب سایت خبری Cheddarهمکاری کرد تا به کاربران خود زمان دسترسی آزاد برای محتوای ویژه را ارائه کند. این مرورگر بر اساس بلاک چین بوده، متن باز، مبتنی بر کروم است و تبلیغات را مسدود می‌کند. Brave مرورگر پیش فرض بر روی Exodus گوشی بلاک چین بومی HTC است.

دیدگاه خود را بنویسید