اگر تاکنون بیت کوین خریداری کرده اید ۹۷/۵٪ شانس سود آوری دارید و ... (اخبار ماینینگ و ارز دیجیتال ۱۳ شهریور ۹۸)

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

اگر تاکنون در بیت کوین سرمایه گذاری کرده‌اید شانس بالایی برای سود آوری دارید

نوسانات بیت کوین به گونه ای است که این روز‌ها در رسانه‌ها درباره آن بسیار صحبت می‌شود. یک تحلیل گر ارز دیجیتال اشاره کرد که شانس متضرر شدن در سرمایه گذاری بیت کوین بسیار ضعیف و خلاف قاعده است. او محاسبه کرد که اگر شما از زمان پیدایش بیت کوین یک روز تصادفی آنرا خریداری کرده باشید 97.5% شانس سود آوری دارید.

بیت کوین آن چنان که به نظر می‌رسد بی ثبات نیست

افزایش محبوبیت بیت کوین، حتی کسانی که کمترین دانش را در زمینه فناوری دارند به سمت ارز‌های دیجیتال می‌کشاند. کاری که رسانه های جریان اصلی نیز در حال انجام آن هستند. اکنون که ارز‌های دیجیتال و بیت کوین مطرح شده‌اند، رسانه های سنتی کمپینی برای متهم کردن این کلاس جدید از دارایی‌ها آغاز کرده‌اند.

سرمایه گذاران سنتی و اقتصاد دانان درباره نوسان بیت کوین و غیر قابل پیش بینی بودن آن صحبت می‌کنند. با وجود حملات بی امان سرمایه گذاران و رگولاتوری‌ها، هر داده‌ای که عدم صحت این ادعا‌ها را نشان دهد از سوی جامعه ارز دیجیتال مورد استقبال قرار می‌گیرد.

CharlesTheETH یکی از تحلیل گران ارز دیجیتال در توییتر نموداری به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد بیت کوین نه تنها یک سرمایه گذاری عالی است بلکه احتمال از دست دادن سرمایه در آن بسیار پایین است.

 سرمایه گذاری در بیت کوین، یک برد مطمئن

نمودار به اشتراک گذاشته شده در توییتر نشان می‌دهد کمتر از 100 روز از تاریخ 3900 روزه بیت کوین خرید و فروش آن غیر سود آور بوده است. Charles می‌گوید اگر شما از زمان پیدایش بیت کوین آنرا به صورت تصادفی در یکی از روز‌ها خریداری کرده باشید، 97.5% احتمال سود آوری در سرمایه گذاری خود را دارید.

نمودار مشابهی پیش از این در ماه اوت منتشر شد، زمانی که بیت کوین روند ثابتی را پس از افزایش کوتاه مدت قیمت آن به بالای 12,000$ آغاز کرده بود. Ceteris Paribus پروفایل توییتری که بر روی تحلیل ارز‌های دیجیتال متمرکز شده است نموداری به اشتراک گذاشت که نشان می‌دادبیت کوین فقط ۶۳روزدر تاریخ خود بالای  12,000$ب وده است.اما این افزایش و کاهش قیمت ها ارزش واقعی بیت کوین را نشان نمی‌دهد.


سلطه ۷۰ درصدی بیت کوین بر بازار، آلت کوین ها ممکن است هرگز بازنگردند

بیت کوین هم اکنون بیشترین سهم بازار ارز دیجیتال را از زمان ثبت رکورد 20,000 دلاری خود در سال 2017 دارد. داده های CoinMarketCap نشان می‌دهد که بیت کوین 70.5% ارزش کل بازار ارز دیجیتال را از 3 سپتامبر تشکیل می‌دهد. این ارقام از مارس ۲۰۱۷ مشاهده نشده است و در صورتی که قیمت بیت کوین با هزینه آلت کوین ها افزایش پیدا کند دوباره این روند شکل خواهد گرفت.

کارایی پایین سایر ارز‌های دیجیتال در مقایسه با بیت کوین هشدار‌هایی از سوی تریدر‌ها و تحلیل گران به همراه داشته است. در میان آنها پیتر برند (Peter Brandt)و مکس کایزر (Max Keiser) قرار دارند. کایزر این هفته مجدداً گفت که آلت کوین ها هرگز نمی‌توانند خود را از این رکود بازیابی کنند.

او روز 3 سپتامبر در توییتی گفت"آلت کوین ها هرگز باز نمی‌گردند... متأسفم" و به آمار ارزش بازار اشاره کرد.برند نیز به طور مشابه این هشدار‌ها را تکرار کرد.

"چه زمانی آلت کوین‌ها می‌فهمند بیت کوین ارزی است که دارای ارزش واقعی و پایدار است. نسبت آلت کوین‌ها به بیت کوین مانند سرب به طلا است."

برخی منابع گزارش کردند که بیت کوین 70% بازار در ابتدای هفته گذشته در اختیار گرفت. قیمت بیت کوین که به 9,350$ رسیده بود بعد از مدتی یک بازگشت ناگهانی در روز دوشنبه داشت و به 10,360$ رسید و درآمد آن در 24 ساعت 6.2% افزایش یافت. 20 آلت کوین برتر نتوانستند بیشتر از 4% در سودآوری خود افزایش داشته باشند، به این معنی که آنها ارزش خود را در مقابل بیت کوین از دست داده‌اند.

برخی مفسران درباره قدرت بیت کوین محتاطانه صحبت می‌کنند. ارزش بازاری که درباره آن صحبت می‌شود، معیار ضعیفی برای ارزیابی کارایی است. زیرا شامل بسیاری از آلت کوین ها است که حتی حجم مبادله آنها صفر است.


تلگرام در حال آزمایش یک بلاک چین سازگار با اتریوم

تلگرام در حال آزمایش پروژه بلاک چین TONاست که مدت ها است انتظار آن می‌رود. بلاک چین این شرکت با اتریوم سازگار است و به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا قرارداد‌های هوشمند اتریوم خود را انتقال دهند.

برنامه‌های غیر متمرکز اتریوم بر روی بلاک چین جدید تلگرام در دسترس خواهد بود

تلگرام یکی از برنامه های پیام رسانی است که به سرعت در حال رشد است. این برنامه در حال کار بر روی یکی از پروژه های بلاک چینی است که مدت‌هاست انتظار آن می‌رود. شبکه باز تلگرام (TON) که میزبان گرام (Gram) ارز بومی این شرکت است، ماه اکتبر راه اندازی خواهد شد.

تلگرام به دلیل کاستی هایی که در شفافیت دارد، به مدت چندین هفته در سکوت به سر برد تا زمانی که شبکه را برای آزمایش عمومی راه اندازی کرد. هفته گذشته منابع نزدیک به تلگرام فاش کردند که بلاک چین آن با اتریوم سازگار خواهد بود.  این اخبار ازLabs TON  به دست آمده است،استارت آپی که موظف به ایجاد چندین ابزار برای توسعه شبکه تلگرام شده است.

الکساندر فیلاتف (Alexander Filatov) مدیر اجرایی TON Labs گفت یکی از ابزار‌هایی که شرکت از ماه ژوییه در حال کار بر روی آن بوده استکامپایلر Solidityاست. زبان برنامه نویسی که در اصل برای اتریوم استفاده می‌شود و به کاربران این امکان را می‌دهد که قرارداد‌های هوشمند اتریوم را به شبکه تلگرام انتقال دهند.

شاید این مشکل ترین چیزی باشد که ما می‌سازیم. این کار به جامعه پیشرفته اتریوم اجازه می‌دهد تا هر چه که برای اتریوم نوشته‌اند به شبکه بلاک چین انتقال دهند.

آزمایش عمومی شبکه تلگرام آغاز می‌شود

بر اساس گزارش روزنامه تجاری روسی زبان Vedomosti، آزمایش عمومی شبکه باز تلگرام به زودی آغاز خواهد شد. شرکت کد و دستوراتی که برای نصب و میزبانی یک نود تلگرام لازم است، برای عموم منتشر خواهد کرد.

این نشریه روسی نوشت مکانیسم های توافق و توسعه این شبکه جهت آزمایش برای عموم در دسترس خواهد بود و به کاربران اجازه خواهد داد تا بلاک های جدید را در بلاک چین تأیید کنند.

دو منبع نزدیک به تلگرام که این اخبار را فاش کردند از سرمایه گذاران تلگرام و رئیس یکی از شرکت هایی است که در فاز آزمایش TONمشارکت می‌کند.

باید منتظر بود و دید آیا آزمایش عمومی TONنتایج مثبتی برای شبکه به دنبال خواهد داشت. این منابع گفتند آنهایی که در آزمایش مشارکت داشتند هنگام راه اندازی نود‌های آزمایشی باگ ها و مسائل مختلفی را تجربه کردند.

کمتر از دو ماه تا موعد مقرر تلگرام برای راه اندازی TONباقی مانده است. شرکت تحت فشار زیادی برای آزمایش عمومی قرار دارد. تلگرام می‌گوید اگر در راه اندازی بلاک چین شکست بخورد تمام پول سرمایه گذاران را به آنان بازخواهد گرداند.

دیدگاه خود را بنویسید