بازار ارز دیجیتال در حال سبز شدن، قیمت بیت کوین به بیش از 7500 دلار رسید و ... (اخبار ماینینگ و ارز دیجیتال ۷ آذر ۹۸)

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

ارز دیجیتال به بازیابی خود ادامه می‌دهد و بیت کوین با بازگشت به بالای 7500 دلار نشانه هایی از بازیابی قیمت را از خود نشان داد.

مرور بازار روزانه ارز دیجیتال

بیت کوین روز خود را با 7,190$ آغاز کرد، در آن زمان بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان پیش از حرکت دوباره به سمت قیمت خرید و فروش کنونی خود یعنی 7,540$ به 6,900$ هم رسید. ظرف 24 ساعت، بیت کوین یک افزایش قیمت چشمگیر از خود نشان داد.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین

هدف بعدی بیت کوین می‌تواند 8,100$ باشد

به گفته Horus Hughes از نویسندگان کوین تلگراف، بیت کوین می‌تواند پیش از آنکه با هر گونه مقاومت قابل توجه مواجه شود به 7,800$ و 8,100$ هم برسد.

Hughes افزود به نظر می‌رسد بعید است که قیمت بیت کوین به محدوده 5,000$ برسد، اما خوب است همیشه سناریو‌های رونق و رکود را در نظر داشته باشیم. او گفت قیمت، در صورت رونق بازار و حفظ قیمت بالای 7,300$ و 6,700$ به 5,500$ نخواهد رسید.

Peter Brandt معامله کننده و مختصص فنی بر این باور بود که بیت کوین می‌تواند ماه‌ها پیش از بازیابی با قیمت 5,500$ خرید و فروش شود.

اتر (ETH) نیز همگام با بیت کوین خرید و فروش می‌شود. برترین آلت کوین پیش از رسیدن به قیمت کنونی 154$ در هر کوین، با قیمت 143$ معامله می‌شد. اتر سود متوسط 3% را در زمان انتشار این مطلب دارد.

Rakesh Upadhayay از نویسندگان کوین تلگراف گفت اگر قیمت اتریوم به بالای 151.83$ سوق داده شود، قیمت این کوین شتاب خواهد گرفت و احتمالاً سطح معامله به 173$ خواهد رسید.

ریپل (XRP) سومین کوین بزرگ جهان از نظر سرمایه گذاری بازار نیز روند صعودی را دنبال می‌کند، قیمت کنونی آن 0.225$ است و بیش از 2% سود آوری دارد. اما این کوین همچنان ضعیف به نظر می‎رسد.

ادامه معامله سبز ۲۰ کوین برتر  

اکثریت 20 کوین برتر در حال نشان دادن علامت هایی از بازیابی هستند. مونرو (XMR) به میزان 8% افزایش یافته است، پس از آن (Cardano (ADA و ترون (TRX) به ترتیب با 6.7% و 5% قرار دارند.  (Chainlink (LINK تنها کوین در میان 20 کوین برتر بود که امروز  2% ضرر کرد. در حال حاضر سرمایه گذاری کل بازار حدود 204.7 میلیارد دلار است که بیت کوین 66.6% آنرا تشکیل داده است.


تحلیل ها نشان می‌دهد: با وجود کاهش قیمت بیت کوین سرمایه گذاران بیت کوین بیش از ۲۰۰ دلار ضرر نکردند

هر کاهش قابل توجه در قیمت بیت کوین گرایش به متمرکز کردن ذهن سرمایه گذاران در از دست دادن سرمایه آنها دارد. اما برای اکثریت قریب به اتفاق سرمایه گذاران این مقدار رقم بالایی نبوده است.

همان گونه که پیش از این در مقاله‌ای در LongHash اشاره شد، کمتر از 10%سرمایه گذارانی که در آخرین کاهش قیمت بیت کوین سرمایه خود را از دست دادند احتمالاً بیش از 200$ ضرر کردند.

اگر قیمت کنونی بیت کوین را بالای 7000$ در نظر بگیریم، بیت کوین 410 روز از 3980 روز عمر خود قیمتی بالاتر از این میزان داشته است. بنابراین تقریباً در 90% تاریخچه خود، بیت کوین سرمایه گذاری خوبی بوده است.

اگر ما در ماه ژوییه و زمانی که قیمت بیت کوین در پیک خود قرار داشت به دنبال این آمار و ارقام بودیم، تعداد این روز‌ها به ۶۰ تغییر می‌کرد. این تعداد بستگی به روش حرکت بازار دارد.

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین پیش از سال 2017 به این سطح نرسیده بود، هیچ کدام از 410 روز قبل از آن زمان فرا نمی‌رسد. احتمالاً سرمایه گذاران اخیر بیت کوین را در یکی از آن روز‌ها خریداری کردند. بنابراین ما باید قیمت امروز بیت کوین را با قیمتی که بیت کوین در آن خریداری شده مقایسه کنیم.

بررسی خروجی‌های خرج نشده تراکنش‌های بیت کوین

خوشبختانه ما می‌توانیم خروجی‌های خرج نشده تراکنش (UTXOs) را استفاده کنیم تا قیمت بیت کوین را به هنگام جا به جایی هر بیت کوین ببینیم.

بر اساس آنالیز انجام شده از سوی Into The Block بر روی این داده‌ها، حدود 56% کیف پول‌های بیت کوین اگر امروز بفروشند سود خواهند کرد. 36% ضرر خواهند کرد و 8% باقیمانده تقریباً به همان مقدار ارزش خواهد داشت. ۳۶٪ کیف پول های بیت کوین بیش از 15 میلیون هستند. اما متوسط ضرر میزان بالایی نیست.

متوسط خسارت‌‌ها

با در نظر گرفتن فقط 410 روز که در آن خرید بیت کوین منجر به زیان می‌شد، اختلاف قیمت متوسط 2000 دلار است. اما بیش از 90% کیف پول های بیت کوین فقط 0.1 BTC یا کمتر نگه می‌دارند. بنابراین اکثریت سرمایه گذاران زیر ۲۰۰ دلار ضرر کردند. البته باید توجه داشت این ها فقط ضرر‌های احتمالی در صورت فروش بیت کوین با قیمت امروز هستند.

دیدگاه خود را بنویسید