بایدو و گوگل ترندز افزایش علاقه به خرید بیت کوین را نشان می دهند و ... (اخبار ماینینگ و ارز دیجیتال ۶ فروردین ۹۸)

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

جدیدترین داده‌های به دست آمده از گوگل ترندز و موتور جستجوی بایدو نشان می‌دهد جستجو‌های آنلاین درباره ارز‌های دیجیتال با افزایش قابل توجهی رو‌به‌رو شده است.

این روز‌ها اخباری از چین به گوش می‌رسد که ارتباطی با شیوع ویروس کرونا ندارد. با کار کردن بسیاری از افراد در سراسر جهان در خانه، فاصله اجتماعی و قرنطینه کردن پس از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا، جستجو‌های آنلاین درباره ارز‌های دیجیتال با افزایش قابل توجهی رو‌به‌رو شده است.

بر اساس گزارشی که در کوین تلگراف موجود است، میزان جستجو‌های انجام شده درباره "Bitcoin" درموتور جستجوی چینی بایدو (Baidu) جهش قابل توجهی داشته است. شاخص‌های مربوط به داده‌ نشان می‌دهد جستجو‌ها برای بیت کوین در یک ماه گذشته ۱۸۳% افزایش یافته است. از طرفی تعداد افرادی که در دستگاه‌های موبایل به دنبال اطلاعات درباره ارز دیجیتال هستند به سرعت افزایش یافته است.

با افزایش علاقه به ارز‌های دیجیتال این تئوری مطرح می‌شود که با عمیق‌تر شدن هر چه بیشتر بحران در اقتصاد جهانی، ارزش ارز دیجیتال به عنوان پوشش ریسکی در برابر بانک‌ها افزایش می‌یابد.

جستجوی بیت کوین در گوگل افزایش یافته است

با مسدود شدن گوگل در چین، بایدو اکنون یکی از محبوب ترین موتور‌های جستجو می‌باشد. اگرچه شهروندان چینی تنها افرادی نیستند که علاقه آنها به بازار ارز دیجیتال در حال افزایش است.

نتایج جستجوی گوگل برای بیت کوین در آمریکا در ۳۰ روز گذشته افزایش یافته است. این اتفاق پس از آن صورت گرفت که ارز دیجیتال بزرگ‌ترین کاهش روزانه را در هفت سال گذشته تجربه کرد.

جستو‌های آنلاین درباره بیت کوین چه چیزی را نشان می‌دهند؟

اکنون که بیشتر از هر زمان دیگری بخش بزرگی از جمعیت جهان نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کرده‌اند، تعجبی ندارد که بسیاری به بیت کوین علاقه‌مند شده‌اند. تعداد نتایج جستجو درباره خرید بیت کوین بسیار بیشتر از فروش آن است.

این داده‌ها شاید تا حدودی هم غیر متعارف به نظر برسد، چرا که به بسیاری از آمریکایی‌ها در شهر‌های بزرگ‌تر توصیه شده در محل‌های خود بمانند و برخی از این افراد به کلی شغل خود را از دست داده‌اند. معامله کنندگان بیت کوین ممکن است مجبور شوند مقداری از دارایی‌های خود را نقد کنند تا هزینه‌های روزانه خود را پرداخت کنند و به نظر می‌رسد بسیاری به دنبال خرید بیشتر بیت کوین هستند.

اما بازار ارز دیجیتال نشان داد که وقتی اقتصاد جهانی با یک بیماری همه گیر مقابله می‌کند می‌تواند به اندازه دارایی‌های سنتی بی‌ثبات باشد. اگرچه قیمت بیت کوین پس از کاهش در دو هفته قبل به ثبات رسید و معامله کنندگان به دنبال آن هستند تا پیش از افزایش قیمت، بیت کوین خریداری کنند.


جنسیس ماینینگ: درخشش بیت کوین به عنوان طلای جدید در صورت عمیق‌تر شدن بحران اقتصادی

 فیلیپ سالتر (Philip Salter) مدیر عملیات در جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) که در زمینه کلود ماینینگ فعالیت می‌کند، معتقد است عمیق‌تر شدن بحران اقتصادی می‌تواند منجر به افزایش ارزش بیت کوین به عنوان یک دارایی امن در مقایسه با بانک‌ها شود.

در چند هفته گذشته دنیای بیت کوین شاهد آشفتگی‌های بسیاری بود. هش ریت به سرعت کاهش یافت و به دنبال آن قیمت‌ها نیز کاهش سریعی را تجربه کرد. این امر با توجه به نزدیک شدن هاوینگ مشکل ساز شد.

کوین تلگراف درباره این موضوعات با فیلیپ سالتر یکی از برجسته‌ترین چهره‌ها در فضای ماینینگ بیت کوین صحبت کرده است. سالتر درباره نقش مهم ماینر‌ها در کاهش قیمت اخیر بازار می‌گوید:

"تفاوتی با بازار‌های سنتی وجود ندارد، شما همه چیز را می‌فروشید تا به عملیات خود ادامه دهید و بدهی‌های خود را پرداخت کنید. شما به عنوان یک ماینر باید هزینه‌هایی برای برق و عملیات خود پرداخت کنید. هزینه‌های شما به دلار است. این یعنی با کاهش قیمت بیت کوین شما باید مقدار بیشتری از دارایی‌های خود را به فروش برسانید تا بتوانید کار را ادامه دهید."

این امر تا حدودی اثر گلوله برفی دارد. با کاهش قیمت‌، ماینر‌ها مجبور می‌شوند میزان بیشتری از دارایی‌های خود را به فروش برسانند. با فروش بیشتر، مازاد عرضه قیمت را هرچه بیشتر کاهش می‌دهد. با این وجود نکته‌ای که وجود دارد آن است که ماینر تولید را تا زمانی که بازار خود را دوباره بازیابی کند متوقف می‌کند.

بیت کوین طلای جدید

یکی از روایت‌های معروف درباره بیت کوین سعی دارد آنرا به عنوان طلای جدید به تصویر بکشد. اگرچه بیت کوین با پیروی از مسیر بازار‌های سنتی از این روایت تا حدودی فاصله گرفته است. ادامه این بازگشت تا حدود زیادی بستگی به شدت بحران دارد. سالتر معتقد است اگر این بحران اقتصادی مهار شود پیامد‌های مهمی برای بیت کوین به دنبال نخواهد داشت. اما اگر یک فروپاشی واقعی اتفاق بیفتد، علاقه به بیت کوین نیز از بین خواهد رفت.بیت کوین به عنوان یک پوشش دهنده ریسک در برابر سیستم‌های بانکی عمل خواهد کرد. هر چه مردم در اقتصاد قدیمی دچار شک و تردید بیشتری می‌شوند بیشتر به سمت بیت کوین می‌روند.

تا سومین هاوینگ بیت کوین کمتر از ۵۰ روز باقی مانده است. به نظر می‌رسد اتفاقات جالبی در این مدت رخ خواهد داد.


داده‌های شخصی بیش از ۱۷۲ میلیون کاربر ویبو در ازای دریافت بیت کوین در وب تاریک به فروش می‌رسد

 شبکه اجتماعی ویبو (Weibo) شاهد نقض داده گسترده‌ای بود که در نتیجه آن داده‌های میلیون‌ها کاربر برای فروش در وب تاریک قرار گرفت.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی پایگاه خبری Jinseکه در زمینه بلاک چین فعالیت می‌کند، اطلاعات پایه حساب‌های کاربری۱۷۲ میلیون کاربر با قیمت ۰/۱۷۷ بیت کوین به فروش می‌رسد. این اطلاعات شامل شناسه کاربری، تعداد پست‌های ویبو، تعداد هواداران و دنبال کنندگان، جنسیت و مکان جغرافیایی است.

به گفته این رسانه، لو شیائو (Luo Shiyao) مدیر امنیت ویبو در پستی به این رویداد واکنش نشان داد که اکنون حذف شده است. او گفت شماره تلفن همراه کاربران منتشر شده و بقیه اطلاعات عمومی در وب حذف شد. لو افزود شرکت اقدامات امنیتی فوری را برای متوقف کردن این رویداد انجام داده و این افشای اطلاعات را به محض شناسایی به پلیس گزارش داده است. او گفت شرکت هر کاری که می‌توانسته برای یافتن افرادی که مسئول این اقدام بودند انجام داده است. لو افزود حریم شخصی بسیار مهم است، به ویژه وقتی صحبت شماره تلفن‌های همراه به میان می‌آید.

Jinse هم چنین پستی از مدیر آزمایشگاه تحقیقات Ali Group را گزارش کرد که در آن گفته شده شماره تلفن بسیاری از افراد منتشر شده است. هرچه که شما به آن نیاز دارید یک آدرس حساب کاربری و شماره تلفن می‌باشد که افشا شده است. مدیر امنیت ویبو و مدیر آزمایشگاه Ali group هر دو پس از مدتی این پست‌ها را حذف کردند.

مسئله حریم شخصی برای کاربران رسانه‌های اجتماعی به یک نگرانی تبدیل شده است. پیش از این رویداد مشابهی برای فیسبوک اتفاق افتاد. در ماه سپتامبر داده‌های ۱۷% از ۲/۴ میلیون کاربر فیسبوک منتشر شد. در این رویداد پایگاه داده‌ای از اطلاعات ۴۱۹ میلیون کاربر فیسبوک شامل نام، شماره تلفن، جنسیت، کشور محل اقامت برای دانلود در دسترس قرار گرفت.

دیدگاه خود را بنویسید