بنیان گذار دیکرد پی پال و ارز دیجیتال را یک ترکیب عجیب می داند

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

طی روز‌های گذشته اخباری مبنی بر پشتیبانی سیستم پرداخت پی پال (PayPal) از بیت کوین منتشر شد. اما بنیان گذار دیکرد می‌گوید ارز‌های دیجیتال ممکن است با مدل پی پال  سازگار نباشند. 

در چند روز گذشته اخباری منتشر شد مبنی بر آنکه سیستم پرداخت پی پال (PayPal) در نظر دارد امکان پشتیبانی و خرید و فروش بیت کوین را برای ۳۵۰ میلیون کاربر خود فراهم کند. بنیان گذار دیکرد در این خصوص گفت ارز‌های دیجیتال ممکن است با مدل پی پال سازگار نباشند. بر اساس شایعات اخیر مطرح شده، پی پال برای کار با دارایی‌های دیجیتال آماده می‌شود. اگرچه جیک یوکوم پیات (Jake Yocom Piatt) بنیان گذار دیکرد درباره اعتبار شایعات مطرح شده در خصوص پی پال و ارز دیجیتال مطمئن نیست. زمانی که کوین تلگراف از یوکوم پیات درباره این شایعات سوال کرد او در ایمیلی پاسخ داد:

"بسیار دشوار است که بگوییم مسائل مطرح شده درباره پذیرش ارز‌های دیجیتال توسط پی پال شایعه است یا نه."

به نظر نمی‌رسد پی پال و ارز دیجیتال زوج مناسبی باشند

اخبار جدید نشان می‌دهد که پی پال به دنبال استخدام موقعیت‌های شغلی مرتبط با ارز دیجیتال و بلاک چین است، در حالی که شایعاتی درباره دارایی‌های فهرست شده توسط شرکت منتشر شده است.

اگرچه افزودن ارز‌های دیجیتال به پی پال دسترس پذیری آنها را بیشتر می‌کند، اما یوکوم پیات معتقد است این حرکت با سیستم پی پال منطبق نیست. او گفت پی پال به دلیل محروم کردن کاربران خود از دسترسی به وجوه قانونی در پلتفرم بدون هیچ گونه توجیهی بدنام شده است.

بنیان گذار دیکرد اشاره کرد ارز دیجیتال طراحی شده تا مانع محدود شدن سرمایه کاربران شود. اگر این یکپارچه سازی انجام شود یک ترکیب عجیب به وجود می‌آید.

گزارش چند ماه قبل مشکلاتی را در پرداخت‌های کاربران بر اساس شرایط مختلفی که تراکنش‌ها پرچم گذاری و متوقف می‌شدند نشان می‌داد. مجله اسلیت (Slate) در مقاله ماه فوریه خود در سال ۲۰۲۰ گفت پی پال به همراه یکی از شرکت‌های تابعه خود به نام ونمو (Venmo) از سیستمی استفاده می‌کند که به طور خودکار کلمات کلیدی را در فیلد یادداشت پرداخت پرچم گذاری می‌کند که می‌تواند نشان دهنده نقض تحریم‌های آمریکا باشد.

این پرچم گذاری به یک معضل تبدیل شده است، زیرا امنیت و حفاظت همانند آزادی‌های پولی هم چنان اهمیت دارد. گرچه این مسئله به پول مربوط نیست اما شرایط مشابهی در ماه‌های اخیر، جامعه رمز ارز یوتیوب را به ستوه آورد، به طوری که انتشار محتوای بسیاری از کانال‌های برتر در نتیجه پرچم گذاری متوقف شد.

پی پل از ارز‌های دولتی استفاده می‌کند اما بیت کوین خارج از کنترل دولت‌ها است

بیت کوین ارز دیجیتال برتر در هسته خود به عنوان یک روش انتقال و ذخیره سازی ارزش عمل می‌کند که خارج از کنترل دولت‌ها است. کاربران خودشان می‌توانند ارزش را نگهداری و منتقل کنند بدون آنکه مقامات به طور مستقیم ارزش این دارایی جهانی و غیر دولتی را تعیین کنند.

در مقابل سرویس‌های پرداخت همچون پی پال از ارزهای دولتی در پارامتر‌های کنترل شده استفاده می‌کنند.

یوکوم پیات به دنبال نظرات خود درباره ترکیب پی پال و ارز دیجیتال گفت: "یک پلتفرم پرداخت ارز فیات که به محروم کردن دسترسی کاربران به سرمایه‌ها شناخته شده است می‌خواهد از ارز‌های دیجیتال پشتیبانی کند."

در آینده مشخص خواهد شد که آیا پی پال کلاس جدید دارایی‌هایی دیجیتال را به سیستم خود اضافه خواهد کرد یا نه.


شرکت آمریکایی فعال در زمینه بلاک چین ۱۷ هزار دستگاه ماینر از بیت مین خریداری می‌کند

شرکت کور ساینتیفیک (Core Scientific) توافقی با شرکت بیت مین (Bitmain) جهت خریداری دستگاه ماینر امضا می‌کند. به گفته این شرکت، علاقه به ماینینگ در حال افزایش است.

کور ساینتیفیک ارائه دهنده خدمات هاستینگ بلاک چین در آمریکا، توافقی جهت خرید نسل جدید ماینر‌های بیت کوین از شرکت بیت مین، تولید کننده تجهیزات ماینینگ امضا کرده است.

این شرکت بیش از ۱۷ هزار دستگاه ماینر Antminer S19 از طرف مشتریان خود و هم چنین به منظور استفاده شخصی از بیت مین خریداری خواهد کرد. به گفته کور ساینتیفیک این بیشترین تعداد ماینر S19 است که توسط یک شرکت میزبانی بلاک چین خریداری شده است.

bitmain-bitcoin-miner

کوین ترنر (Kevin Turner) مدیر عامل کور ساینتیفیک و مدیر پیشین عملیات در مایکروسافت گفت: "کور ساینتیفیک اولین گروه از جدید‌ترین ماینر‌های ایسیک را دریافت و تست آنها را آغاز کرده است. این شرکت موفقیت‌های اساسی در افزایش هش ریت موجود و رسیدن به 110TH/s داشته است.

توافق ذکر شده در حالی امضا می‌شود که در تگزاس راه اندازی تعدادی فارم ماینینگ آغاز شده است.

اکتبر گذشته بیت مین بزرگ‌ترین فارم ماینینگ بیت کوین را در راکدیل (Rockdale) تگزاس افتتاح کرد. در ماه ژانویه گزارش شد که SBI و GMO دو شرکت ژاپنی فعال در زمینه بلاک چین، توافقی با شرکت نورترن بیت کوین (Northern Bitcoin AG) از شرکت‌های تابعه وینستون (Whinstone) برای پردازش تراکنش‌های ارز دیجیتال در تأسیسات راکدیل امضا کردند.

افزایش علاقه به ماینینگ در آمریکای شمالی

راسل کن (Russell Cann) مدیر خدمات مشتریان کور ساینتیفیک با توجه به رشد هش ریت در عملیات ماینینگ آمریکای شمالی، افزایش علاقه به ماینینگ را تأیید کرد و دلیل آنرا این گونه توضیح داد:

"از دیدگاه ما این افزایش علاقه و سرمایه گذاری را می‌توان به پذیرش رو به رشد رمز ارز و دارایی‌های دیجیتال، به عنوان کلاس جدیدی از سرمایه گذاری و هم چنین ویژگی‌های مطلوب سرمایه گذاری در آمریکای شمالی نسبت داد. این شرایط به طور مشخص محیط جغرافیایی، قانون گذاری پایدار، شرایط آب و هوایی مناسب و منابع انرژی هستند."

به گفته کن، از نظر تاریخی تنظیم مقررات در حوزه ماینینگ به صورت ناگهانی تغییر کرده است و سبب شده برای سرمایه گذاران نوعی عدم قطعیت به وجود آید. در مقابل، فارم‌های ماینینگ در آمریکای شمالی به دلیل ثبات شبکه برق و محیط نظارتی پیرامون مالکیت زمین، سود آور هستند.

علاوه بر آن او گفت کاهش اخیر قیمت انرژی در منطقه آمریکای شمالی این منطقه را برای ماینینگ جذاب‌تر کرده است:

"مهم‌ تر از آن با کاهش قیمت انرژی در منطقه آمریکای شمالی، مناطقی در آمریکا و کانادا که قیمت برق در آنجا پایین‌تر است، فرصت‌های منحصر به فردی برای ماینر‌هایی که در مقیاس بزرگ‌تر فعالیت می کنند به وجود آورده است. مانند آنچه که شرکت کور ساینتیفیک در حال انجام آن است."

با این حال باید توجه داشت که مطالب مطرح شده به معنای آن نیست که سرمایه گذاران از سایر عملیات ماینینگ و دیگر فرصت‌های سرمایه گذاری در کشور‌هایی مانند چین چشم پوشی می کنند.

دیدگاه خود را بنویسید