بیت کوین ارز بومی اینترنت در آینده

دسته: اخبار و تحولات تاریخ: بازدید: 220

به گفته جک دورسی بنیان گذار و مدیر عامل توییتر، در آینده بیت کوین ارز دیجیتال بومی اینترنت خواهد بود

جک دورسی: بیت کوین  ارز بومی اینترنت خواهد بود

جک دورسی بنیان‌گذار و مدیرعامل توییتر در مصاحبه‌ای با جو روگان کمدین و پادکست ساز آمریکایی مجدداً اعلام کرد که معتقد است بیت کوین در آینده به ارز بومی اینترنت تبدیل خواهد شد.

او در این مصاحبه گفت بیت کوین چیزی بود که در اینترنت متولد شد، در اینترنت توسعه یافت و در اینترنت تست شد. بیت کوین از اینترنت آمده است. دورسی پیش از این نیز اظهارات مشابهی داشته و گفته بود بیت کوین را به عنوان گزینه‌ای برای ارز بومی اینترنت می‌بیند.

دورسی مؤسس و مدیرعامل شرکت پرداخت موبایل اسکوئر (Square) است که به کاربران خود اجاره می‌دهد با بیت کوین معامله کنند. او در پاسخ به این سوال که آیا طرحی برای افزودن سایر ارز‌های دیجیتال به این برنامه وجود دارد گفت ارز دیگری به این منظور وجود ندارد.

اسکوئر بهترین شرکت مالی یاهو در سال گذشته نام گرفت و یک ماه قبل اعلام کرد ۴۳ میلیون دلار بیت کوین در سه ماهه سوم ۲۰۱۸ درآمد داشته است.

از دورسی سوال شد که اگر او درباره بیت کوین عقب گردی ببیند به آنهایی که پیشنهاد سرمایه‌گذاری در بیت کوین داده بود چه می‌گوید. دورسی اشاره کرد که همه آنها به دلیل کارایی که بلاک چین می‌تواند برای کسب و کار آنها داشته باشد و پتانسیلی که برای کسب و کار‌های جدید دارد به آن علاقه مند هستند. اما این فناوری قطعاً برای سرویس‌های خاصی که پشت بانک‌ها و موسسات مالی هستند و هم‌چنین برخی دولت‌ها می‌تواند تهدید کننده باشد.

دورسی هم‌چنین پیش بینی کرد اینترنت در حال گذار به سیستمی است که هر داده‌ای در آن ایجاد می‌شود به طور دائم آنلاین باقی خواهد ماند. این چیزی است که بلاک چین به فعال شدن آن کمک می‌کند و ما باید مطمئن باشیم که به آن توجه کافی می‌شود. او هم‌چنین آینده اینترنت را چنین می‌بیند:

ما به دنیایی وارد می‌شویم که هر چه در آن ایجاد شد برای همیشه باقی خواهد ماند. هیچ کنترل متمرکزی بر روی آنکه چه کسی چه چیزی را می‌بیند وجود نخواهد داشت، مدل‌ آینده به طور کامل غیر متمرکز است و تمام این موانع که امروز وجود دارد در آینده دیگر اهمیت نخواهد داشت.

ویدئوی این مصاحبه ۳۸ هزار دیسلایک و ۵۷۰۰ لایک دریافت کرد. از این رو روگان نظرات منفی را از یوتیوب حذف کرد که با اعتراض برخی رو به رو شد. پاییز گذشته هنگامی که در جلسه استماع کمیته انرژی و تجارت مجلس نمایندگان آمریکا درباره شفافیت توئیتر صحبت شد، دورسی اعلام کرد که بلاک چین می‌تواند برای مقابله با اطلاعات نادرست و کلاهبرداری مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاه خود را بنویسید