بیت کوین در حال بازیابی و افزایش قیمت

دسته: مقالات تحلیلی تاریخ: بازدید: 153

قیمت بیت کوین پس از کاهش قیمت در زمستان گذشته هم اکنون روند روبه رشدی طی می‌کند. تحلیل گران  پیش بینی می‌کنند با گذشتن از مرز 5200 دلار این ارز دیجیتال به سطح پایداری رسیده و مجددا رونق خواهد گرفت.

قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها از آغاز ماه آوریل بر روی غلتک قرار گرفته‌ است. هیچ کس اطمینان ندارد که چه عاملی باعث این موج افزایش قیمت شده است. قیمت بیت کوین در دوم آوریل بیش از 20% افزایش یافت. بسیاری پیش بینی کرده‌اند که این افزایش قیمت ادامه نخواهد داشت. با این وجود سرمایه موجود در بازار ارز دیجیتال به 186 میلیارد دلار رسیده است که بیشترین میزان آن از ابتدای سال تاکنون (YTD) است. این موضوع نشان می‌دهد که پیش بینی این ناظران در خصوص توقف افزایش قیمت صحیح نیست.

بیت کوین در حال بازیابی است

 بیت کوین که در زمان نوشتن این مقاله 5119 دلار معامله می‌شد در حال حاضر از شرایط اخیر که قیمت آنرا زیر سطح 5000$ قرار داده بود بازیابی شده است. در حال حاضر هدف اصلی برای بازگشت به بازار گاوی (رونق بازار) 5350$ است. اما برای رسیدن به یک سطح پایدار باید از مرز 5200$ عبور کند تا روند صعودی آن تثبیت شود.

Mati Greenspan یکی از تحلیلگران ارشد بازار در خصوص شرایط کنونی اظهار داشت که هنوز هیجان در بازار وجود دارد. او در مصاحبه با فوربس گفت به عقیده او محتمل ترین سناریو آن است که اکنون محدوده جدید تعریف کنیم یا حتی امیدوار باشیم که یک ثبات پایدار به وجود بیاید. هیجان در بازار هم چنان وجود دارد.

تام لی (Tom Lee) تحلیل گر فاندسترات و استراتژیست وال استریت به تازگی نشان داده است که شاخص فلاکت بیت کوین (BMI) به عدد 89 رسیده است (بالاترین میزان آن از سال 2016)، که می‌تواند نشان دهنده آغاز یک روند گاوی (رونق بازار) باشد.

اخبار بد ریپل را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد

در 11 آوریل بانک رزونا (Resona) پنجمین موسسه بانک داری در ژاپن ادامه کار اپلیکیشن پرداخت MoneyTap را که بر اساس ریپل (Ripple) و بر روی xCurrent اجرا می‌شود، متوقف کرد. این به منزله شکستی برای غول ارز دیجیتال سانفرانسیسکو تلقی می‌شود. با این حال ممانعت بانک رزونا خسارتی متوجه توکن بومی ریپل نخواهد کرد. در زمان انتشار این مطلب قیمت ریپل در سطح ثابت 0.32$ قرار دارد و احتمال بالایی وجود دارد که روند آن بتواند قیمت این کوین را به 0.34$ برساند.

درباره سایر ۱۰ آلت کوین برتر که بیشترین ارزش بازار را دارند می‌توان گفت در حال حاضر در وضعیت سبز قرار دارند و در این مجموعه ارز دیجیتال Binance Coin بهترین عملکرد را داشته است.

دیدگاه خود را بنویسید