تحلیل گر محبوب از مدل جدید قیمت گذاری بیت کوین رونمایی کرد، شروع بازار صعودی تا یک ماه آینده

دسته: مقالات تحلیلی تاریخ:

یکی از تحلیل گران معروف بازار ارز دیجیتال مدل جدیدی برای قیمت گذاری بیت کوین ارائه کرده است. این مدل جدید قیمت گذاری نشان می‌دهد که بیت کوین به یک روند صعودی دیگر نزدیک می‌شود.

ویلی وو (Willy Woo) تحلیل گر محبوب بیت کوین به ۱۳۲ هزار دنبال کننده خود در توییتر گفت که در حال کار بر روی یک مدل جدید قیمت گذاری بیت کوین است. این مدل یک روند صعودی قریب الوقوع را در بازار بیت کوین نشان می‌دهد. وو می‌گوید مدل جدید قیمت گذاری بیت کوین نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال به یک روند صعودی دیگر نزدیک می‌شود. شاید این بازار صعودی یک ماه دیگر آغاز شود.

قیمت بیت کوین در ۷ روز گذشته کاهش یافته است. این دارایی دیجیتال در هفته گذشته ۲٪ ارزش خود را از دست داد. قیمت بیت کوین به ۸۸۰۰ دلار بازگشت و تا نزدیکی ۱۰ هزار دلار هم افزایش یافت. در زمان نوشتن این خبر قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت بین ۹۰۱۰ دلار تا ۹۱۵۰ دلار در نوسان بوده است.

مدل جدید قیمت گذاری تحلیل گر معروف ارز دیجیتال

بیت کوین با داشتن بازاری به ارزش ۱۶۵ میلیارد دلار، ۶۳٪ کل ارزش بازار ارز دیجیتال را تشکیل می‌دهد. بازاری که از بیش از ۵۰۰۰ دارایی دیجیتال تشکیل شده است. با وجود کاهش قیمت، تعدادی از تحلیل گران انتظار یک روند صعودی را در آینده نزدیک دارند. ویلی وو تحلیل گر معروف نمودار‌های بیت کوین و از بنیان گذاران هایپرشیت (Hypersheet) در توییتی اعلام کرد که در حال توسعه یک مدل قیمت گذاری جدید برای بیت کوین است.

وو در توییت خود گفت: "این مدل جدیدی است که من در حال کار بر روی آن هستم. این مدل شروع روند نمایی بازار گاوی را نشان می‌دهد. بیت کوین در حال آغاز روند صعودی خود بود که COVID بازی را به هم زد. این مدل نشان می‌دهد که ما به یک روند صعودی دیگر نزدیک شده‌ایم. او افزود شاید این روند صعودی یک ماه دیگر اتفاق بیفتد."

قیمت بیت کوین 2020-2012
اولین نمودار قیمت بیت کوین به اشتراک گذاشته شده توسط وو در سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۱۲

احتمال آغاز روند صعودی قیمت بیت کوین تا یک ماه آینده

وو در نمودار دیگری نشان می‌دهد که چگونه بازه زمانی آغاز شیوع ویروس کرونا خارج از محدوده طبیعی مدل قرار گرفته است. نمودار دیگری که وو منتشر کرده نشان می‌دهد که هر چه شکل گیری روند صعودی مدت زمان بیشتری به طول بینجامد، پیک قیمت نیز افزایش می‌یابد. وو تأکید کرد بازار رنج یا خنثی (sideways) در نهایت چیز خوبی است.

آنچه که وو به ۱۳۲ هزار فالوور توییتر خود گفت آن است که مدل جدید او نشان می‌دهد بیت کوین ممکن است یک ماه تا روند صعودی فاصله داشته باشد. اگر همه گیری کرونا اتفاق نیفتاده بود بازار صعودی تاکنون شکل گرفته بود.

نمودار قیمت بیت کوین
دومین نمودار قیمت بیت کوین به اشتراک گذاشته شده توسط وو در سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۱۲

البته همه با پیش بینی وو و شواهد به دست آمده از مدل او موافق نیستند. آدام بورن استین (Adam Bornstein) در پاسخ به وو گفت تحلیل تکنیکال با بیت کوین کار نمی‌کند. صرافی های بسیاری وجود دارند که حجم کوچکی دارند. هر حرکتی ممکن است نویز بالایی داشته باشد.

مدل قیمت بیت کوین
مدل قیمت بیت کوین

اما وو هم چنان بر موضع خود پایدار است و به انتقاد او پاسخ داده است: "من با نظر شما درباره حرکت‌های بین هفته موافق هستم، اما این نمودار بازه زمانی کلان ۸ ساله را در نظر گرفته که سرمایه گذاری ارگانیک در آن تقدم دارد."


تحقیقات جدید نشان می‌دهد بسیاری از سایت‌های مرتبط با ارز دیجیتال هدف جاسوسی‌های اینترنتی قرار گرفته‌اند

یافته‌های جدید نشان می‌دهد یک ارائه دهنده دامنه مهم، هدف جاسوسی قرار گرفته است. یک اقدام جاسوسی و سرقت اطلاعات در حال حاضر وب گردی شهروندان را در معرض خطر قرار داده است. بر اساس تحقیقات Awake Security بسیاری از دامین‌ های مربوط به بیت کوین و ارز دیجیتال در نیز در فهرست این اقدامات قرار دارند.

Awake در پست روز ۱۸ ژوئن خود نوشت در کانون این مسئله یک شرکت ثبت دامنه به نام GalComm قرار دارد. از ۲۶۰۷۹ دامنه قابل دسترسی ثبت شده از طریق GalComm، تعداد ۱۵۱۶۰ دامنه یا حدود ۶۰٪ آنها مخرب یا مشکوک هستند.

فهرست سایت‌های در معرض خطر

Awake با قرار دادن لینکی به دامنه ‌های تحت تأثیر قرار گرفته نوشت اگرچه اقدامات مخرب از روش‌ های مختلفی مانند به کاری گیری بد افزار‌ها استفاده می‌کنند، اما این فعالیت‌ها با کمک تاکتیک های مختلف از رادار سیستم‌های امنیتی شناخته شده عبور کرده‌اند.

این فهرست طولانی تعدادی از دامنه های مرتبط با بیت کوین مانند cryptolimited.org, cryptocoiners.net, cryptomoedas.info, bitcoincompass.info bitcoininvestmentstrategy.info را نشان می‌دهد.

این فهرست شامل دامنه‌های binanceregister و binanceref.info نیز می‌باشد. اگرچه مشخص نیست این دو سایت با صرافی معروف بایننس (Binance) مرتبط هستند یا نه.

کوین تلگراف برای بررسی ارتباط این دو دامنه با بایننس با آنها تماس حاصل کرد، اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده است.

سایر اهداف برنامه‌های مخرب

Awake هم چنین بیش از یک صد مورد از مشکلات در افزونه‌های گوگل کروم مربوط به GalComm را در بازه زمانی سه ماه گزارش کرده است.

Awake در پست خود افزود این افزونه‌ها می‌توانند از صفحه نمایش عکس بگیرند، کلیپ برد را بخوانند، توکن‌های ذخیره شده در کوکی‌ها یا پارامتر‌ها را بردارند و رمز عبور کاربران را بخوانند.

Awake در ادامه می‌نویسد:

"تا امروز حداقل ۳۲,۹۶۲,۹۵۱ افزونه مخرب دانلود شده است. این افزونه‌ها مواردی هستند که از می ۲۰۲۰ در فروشگاه کروم وجود داشتند."

به گفته Awake این اقدامات مخرب در هر حوزه‌ای از بخش سلامت گرفته تا نفت نفوذ کرده است.

از زمان آغاز اقدامات پیشگیرانه مربوط به COVID-19 در اواسط ماه مارس، جرائم اینترنتی افزایش یافته است. در جلسه استماع اخیر کنگره آمریکا نیز نشان داده شد که جرائم سایبری از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا ۷۵٪ افزایش یافته است.

کوین تلگراف برای دسترسی به اطلاعات بیشتر با شرکت Awake Security نیز تماس برقرار کرده اما تاکنون موفق به دریافت پاسخ نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید