دلیل کاهش قیمت بیت کوین

دسته: اخبار و تحولات تاریخ: بازدید: 579

قیمت بیت کوین در حال سقوط آزاد است. بسیاری از تازه وارد ها به بازار که با فراز و نشیب های این بازار پر تلاطم آشنا نبوده و از عوامل موثر در کاهش و افزایش ارزش رمز ارز ها کمتر مطلع هستند به تکاپو افتاده‌اند. در این مطلب سه عامل از میان عوامل موثر در کاهش قیمت اخیر بررسی شده است.

کاهش قیمت بیت کوین

روزهای بد قبل بازگشته است. قیمت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال در حال سقوط آزاد است و هیچ‌کس نمی‌داند دلیل اصلی آن چیست. حتی بیت کوین قدرتمند هم نتوانست در برابر سقوط قیمت‌ها به زیر 6000 دلار مقاومت کند و به زیر 5000 دلار سقوط کرد. اما می‌توان سه عامل را برای این کاهش قیمت بیان کرد که در ادامه به آن اشاره می‌شود.

سه دلیل اصلی کاهش قیمت در بازار کریپتو

عامل اول: شاید سه رویداد اخیر بتواند ریزش حال حاضر را توضیح دهد. اولین آن اعلام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در روز جمعه بود که اپراتورهای دو ICO (عرضه اولیه سکه (کوین)) با فروش اوراق بهادار بدون مجوز، قانون را زیر پا گذاشتند و باید جریمه و غرامت پرداخت کنند. همان‌طور که پیش از این اشاره شده است، این ابتدای قضیه است. Crypto bros در بیشتر مواقع در سال 2017 برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار مشکل ساز بوده و اکنون زمان مجازات آن فرا رسیده است. این روند می‌تواند برای ترساندن بسیاری از سرمایه‌گذاران رمز ارز کافی باشد اما تعجب آور نیست. هر کس که به فضای قانونی توجه داشت می‌دانست که این اتفاق به وقوع خواهد پیوست و بسیاری از نتایج نامطلوب باید پیش از این در قیمت‌گذاری‌ توکن‌های ارز دیجیتال در نظر گرفته می‌شد.

به همین ترتیب، دشوار است که ببینیم فورک بیت کوین کش در هفته گذشته، چگونه ارزش بازار را پایین می‌‌آورد.

عامل دوم: البته فورک بی نظم بود و نگرانی‌هایی نسبت به بیت کوین ایجاد کرد. این به قیمت بیت کوین کش آسیب زد و احتمالا این آسیب به بقیه بازار سرایت می‌کند. اما بیت کوین کش همیشه نا کارآمد بوده است و فورک ‌ها دنیای رمز ارز را پیش از این دچار تلاطم کرده است. بنابراین تشخیص اینکه این موارد چگونه موجب سقوط قیمت‌ها شده است دشوار است.

عامل سوم: در این میان احتمال سومی به وجود می‌آید: سرمایه گذاران رمز ارز از اخبار بدی از جانب Nvidia و AMD دچار هراس شدند، که به تازگی کاهش فروش تجهیزات ماینینگ را گزارش کردند. کاهش فروش نشان می‌دهد که علاقه به ارز دیجیتال و ماینینگ کاهش یافته و بعید است به زودی بازگردد. این امر می‌تواند دلیل دلسرد شدن نسبت به قیمت دارایی‌های ارز رمز را توضیح دهد؛ اما سوال مرغ و تخم مرغ نیز در اینجا مطرح می‌شود. به عبارت دیگر دست خالی تولید کنندگان تراشه‌ها نیز می‌تواند یک دلیل ریزش یا نشانه‌ای از آن باشد.

البته این امکان وجود دارد که ترکیبی از هر سه رویداد به بازار کریپتو ضربه زده باشد. این می‌تواند خبر خوبی برای سرمایه گذاران باشد؛ زیرا به آن معنی است که شوک‌های فردی دلیل رکود است و بازار در حال بازیابی از شوک‌های وارد شده است. ماینر های تازه وارد به بازار نیز نوید افزایش در آمد های بیشتری را می‌دهند.

 

 

 

دیدگاه‎ها

ایجاد شده در 1397-08-29 نوشته شده توسط افشین بیت الهی پیوند دیدگاه
متاسفانه آینده نامعلومی پیش پای بیت کوین می‌باشد و هر روز شاهد افت قیمت بیت کوین در کل دنیا و. همچنین ارزش قیمت دلار که دست به دست هم دادن و عملاً استخراج بیت کوین رو از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیستش کمی بیشتر دیگه هزینه برق مصرفی هم نمیتونه تامین بکنه
ایجاد شده در 1397-08-29 نوشته شده توسط مجید ملکی پیوند دیدگاه
سلام
ممنونم از اینهمه اطلاعات خوب ودقیق شما.ممنونم دوریکوین
خسته نباشید
نمایش 1 تا 2 از 2 مورد

دیدگاه خود را بنویسید