ده نقص امنیتی مایکروسافت کاربران ارز دیجیتال را تهدید می کند و ... (اخبار ماینینگ ۵ فروردین ۹۹)

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

یک خطای امنیتی در جدیدترین نسخه Windows Defender شناسایی شده است. این خطا درها را به روی بدافزاری باز می‌کند که جامعیت کیف پول‌های ارز دیجیتال را به خطر می‌اندازد.

یک خطای امنیتی در جدیدترین نسخه Windows Defender شناسایی شده است. این خطا درها را به روی بدافزاری باز می‌کند که جامعیت کیف پول‌های ارز دیجیتال و سایر داده‌های حساس را به خطر می‌اندازد.

این خطا که توسط Windows Latest و در Windows Defender نسخه 4.18.2003 شناسایی شده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد که این نسخه اسکن را کامل انجام نمی‌دهد و از برخی فایل‌های خاص پرش می‌کند. تیم Windows Latest خطا را در آزمایشگاه خود تکرار کرده است.

این مسائل فقط ویندوز 10 را تحت تأثیر قرار داده و نمی‌تواند از طریق اسکن‌های آفلاین اتفاق بیفتد. در حقیقت این امکان وجود دارد که اسکن کامل اتفاق بیفتد و دیفندر صرفاً نتواند به درستی آنرا گزارش کند. مایکروسافت هنوز به این مسئله نپرداخته است.

با تکثیر بدافزار‌های مربوط به ارز دیجیتال مشکل کنونی باید جدی گرفته شود. بسیاری از سرمایه گذاران ارز دیجیتال دارایی‌های خود را در کیف پول‌های دسکتاپ نگهداری می‌کنند که می‌تواند توسط کی‌لاگر‌ها یا سایر برنامه‌های مخرب به خطر بیفتد. بدافزار‌هایی وجود دارد که آدرس‌های بیت کوین پیست شده را به سمت کیف پول‌های سارقان هدایت می‌کند.

حتی کارشناسان نیز می‌توانند قربانی این کلاهبرداری‌ها شوند. اواخر سال گذشته بنیاد VChain در نتیجه بدافزار نصب شده بر روی کامپیوتر‌های شخصی توسعه دهندگان، بیش از یک میلیون کوین را از دست داد. هم چنین سارقان نیز توانستند به دلیل سهل انگاری در اعمال پروتکل‌های امنیتی از هزاران صرافی ارز دیجیتال سرقت کنند.

با توجه به سابقه کارایی ویندوز دیفندر، این مسئله تعجب آور نیست. با این حال این موضوع نشان دهنده اهمیت مدیریت مناسب سرمایه‌های دیجیتال است. کمبودی در زمینه کیف پول‌های امن وجود ندارد. با این حال بی‌دقتی‌هایی چون نگهداری رمز عبور در فایل‌های رمزگذاری نشده می‌تواند منجر به سرقت شود.

با توجه به سابقه مایکروسافت در بروز چنین مشکلاتی، بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می‌دهند دارایی‌های خود را در گوشی‌های هوشمند نگهداری کنند که سیستم عامل‌های امن‌تری دارد. برای مثال iOS تاکنون هک نشده یا مورد بدافزاری نداشته است. نرم افزار‌های دسکتاپ اپل و اندروید هر دو در این مورد ضربه خورده‌اند. هم چنین تمام گوشی‌های هوشمند در صورت هرگونه دستکاری و تغییر نادرست می‌توانند ناامن شوند.

کارشناسان نسبت به این امر اتفاق نظر دارند که کیف پول‌های سخت افزاری امن‌ترین ابزار برای ذخیره ارز دیجیتال بوده و باید توسط افرادی که می‌خواهند به صورت بلند مدت دارایی‌های خود را نگهداری کنند مورد استفاده قرار گیرد.

مهم‌تر از همه آنکه سرمایه گذاران باید به نیاز برای داشتن یک فرایند شفاف جهت نگهداری امن کلید‌ها، رمز عبور‌ها و سایر اطلاعات مرتبط احترام بگذارند. بدین ترتیب ارز دیجیتال هرگز نباید در صرافی‌ها نگهداری شود یا جهت نگهداری به شخص ثالثی سپرده شود.

به عبارت دیگر آزادی فراهم شده توسط فناوری بلاک چین باید با درجه بالاتری از مسئولیت جهت حفاظت از امنیت شخصی همراه باشد


هزاران کامپیوترِ در حال ماینینگ اکنون بر روی تحقیقات ویروس کرونا کار می‌کنند

CoreWeave بزرگ ترین ماینر بلاک چین اتریوم قدرت پردازشی ۶۰۰۰ چیپ کامپیوتر اختصاصی خود را به سمت تحقیقات جهت یافتن درمانی برای ویروس کرونا، هدایت کرده است.

این واحد‌های پردازش گرافیکی (GPU) به پروژه Folding@home دانشگاه استنفورد اختصاص یافته‌اند. تلاشی تحقیقاتی که در روز ۲۷ فوریه برای توسعه تحقیقات در زمینه ویروس کرونا از آن رونمایی شد. این طرح هزاران کامپیوتر در سراسر جهان را برای تشکیل یک ابر رایانه جهت انجام تحقیقات در زمینه بیماری به هم متصل می‌کند.

Folding@home در واقع یک پروژه پردازش توزیع شده برای پژوهش درباره بیماری‌ها و شبیه سازی به منظور تولید داروهای موثر جهت درمان است. این پروژه منابع بلا استفاده کاربران داوطلب در سراسر جهان را برای این منظور به کار می‌گیرد.

برایان ونتورو (Brian Venturo) موسس و مدیر ارشد فناوری CoreWeave گفت این پروژه در پی یافتن دارویی برای این ویروس است. از این رو CoreWeave قدرت شبکه خود را دو برابر کرده است که برای مدیریت محاسبات مربوطه طراحی شده‌اند.

به گفته ونتورو، این 6000 واحد پردازشگر گرافیکی حدود ۰/۲ درصد هش ریت کل شبکه اتریوم را تشکیل می‌دهد و تقریباً 28 اتریوم در هر روز به دست می‌آورد. ارزش این میزان اتریوم در زمان انتشار مطلب حدود ۳۶۰۰ دلار است.

هنوز درمانی برای ویروس کرونا پیدا نشده است، اگرچه گروه‌های مختلفی از جمله سوپر کامپیوتر‌های IBM بر روی تولید واکسن و تحقیقات جهت مبارزه با این بیماری کار می‌کنند.

ونتورو اشاره کرد که پروژه Folding@home برای مشارکت در تولید دارو‌های مهم مورد استفاده قرار گرفته است. او گفت تحقیقات آنها تأثیرات عمیقی بر روی توسعه دارو‌های دفاعی مقدماتی HIV داشته است و این امیدواری وجود دارد که قدرت پردازش در مبارزه علیه ویروس کرونا کمک کند.

زمانی که ایده استفاده از GPU ها برای تحقیق در مورد کرونا در CoreWeave مطرح شد، این تیم درنگ نکرد. ونتورو گفت آنها یک سیستم آزمایشی را ظرف چند دقیقه راه اندازی و اجرا کردند. پس از آن اهمیت این پروژه به سرعت افزایش یافت. CoreWeave در بیش از نیمی از قدرت پردازش اختصاص یافته به بخش کرونا در پروژه Folding@home مشارکت داشته است.

Folding@home یک پروژه غیر متمرکز مانند بیت کوین است. به جای آنکه یک شرکت به تنهایی با استفاده از چندین کامپیوتر تحقیقات را انجام دهد، این طرح از قدرت پردازش هر فردی که تمایل به مشارکت داشته باشد در سراسر جهان استفاده می‌کند، حتی اگر یک لب تاپ با قدرت پردازش کم و بدون استفاده باشد.

در این مورد قدرت پردازش برای یافتن اطلاعات مفید درباره ویروس کرونا استفاده می‌شود. شبیه به آنچه که در ماینینگ بیت کوین اتفاق می‌افتد. یک کاربر ممکن است راه حلی برای مسئله پیدا کند، او اطلاعات خود را با بقیه گروه به اشتراک می‌گذارد.

Folding@home می‌تواند حتی از قدرت پردازش بیشتری نیز استفاده کند. ونتورو از دیگر ماینر‌های GPU می‌خواهد تا به این جنبش بپیوندند.

حتی بدون این فراخوانی‌ها برای مشارکت، ماینر‌های سایر ارز‌های دیجیتال نیز تاکنون به طور مستقل در این زمینه اقدام کرده‌اند. یوهان تنزر (Johann Tanzer) بنیان گذار Tulip.tools هفته گذشته بیکر‌های (معادل ماینر‌) ارز دیجیتال تزوس (Tezos) را فراخوانده تا در طرح Folding@home کمک کنند. اکنون 20 گروه از ماینر‌های تزوس بخشی از قدرت هش خود را به این جنبش اختصاص دادند.

اما تمام ماینر‌ها نمی‌توانند مشارکت کنند. به گفته ونتورو اگرچه پردازشگر‌های کارت گرافیکی انعطاف پذیر هستند، ماینر‌های ایسیک (ASIC) که چیپ‌های خاص طراحی شده برای ماینینگ هستند این امکان را ندارند. ایسیک‌ها بسیار قدرتمند‌تر از GPU ها هستند و فقط به منظور ماینینگ ارز دیجیتال ساخته شده‌اند. این یکی از مزایایی است که ونتورو معتقد است اتریوم نسبت به بیت کوین دارد. ماینینگ با استفاده از GPU هنوز بر روی اتریوم انجام می‌شود، در حالی که ماینینگ بیت کوین تحت سلطه ماینر‌های ایسیک‌ قرار دارد. ونتورو گفت:

"این یکی از موارد عالی در مورد اکوسیستم ماینینگ اتریوم و در اصل بزرگ ترین منبع محاسباتی GPU است. ما توانستیم سخت افزار خود را ظرف چند دقیقه برای کمک به یک همه گیری جهانی به کار گیریم. قابل ذکر است که اتریوم ایسیک‌هایی را نیز دیده است که وارد این نبرد شده‌اند. اگرچه با به روز رسانی جدید در شبکه اتریوم این ماینر‌ها متوقف خواهند شد."

ایسیک‌ها برای پروژهFolding@home مفید نیستند، اما اگر ماینر‌های بیت کوین واحد پردازش گرافیک قدیمی روز‌های اول را داشتند آنها نیز می‌توانستند در این طرح مشارکت کنند.

دیدگاه خود را بنویسید