راه اندازی فارم ماینینگ با استفاده از برق خورشیدی راهی برای کاهش هزینه های ماینینگ

دسته: اخبار و تحولات تاریخ: بازدید: 705

پلوتون ماینینگ استارت آپ فعال در حوزه ماینینگ با استفاده از برق خورشیدی هزینه‌های ماینینگ را کاهش داده است

صحراهای آمریکا زمینی حاصلخیز برای بزرگ‌ترین فارم ماینینگ بیت کوین خورشیدی

پلوتون ماینینگ (Plouton Mining) شرکت فعال در زمینه راه اندازی تأسیسات و فارم‌ ماینینگ در حال ساخت یکی از بزرگ‌ترین تأسیسات ماینینگ بیت کوین در صحرای موجاوه کالیفرنیا در آمریکا است. مؤسس آن Sammy Del Real صاحب یک آژانس املاک و مستغلات است.

پلوتون ماینینگ استارت آپی واقع در لس آنجلس است که ماینینگ بیت کوین را با انرژی تجدید پذیر خورشیدی ترکیب کرده است. حدود ۲۰ هکتار از این زمین در صحرای موجاوه واقع شده است. Samuel و Cole Walton شرکتی تأسیس کرده‌اند که آینده پایدارتری برای ماینینگ بیت کوین به همراه خواهد داشت.

مصاحبه‌ای با Del Real انجام داده است تا شکل گیری این پروژه بهتر درک شود. او می‌گوید کار خود را در ماینینگ از طریق خرده فروشی ماینر‌ ایسیک (ASIC) آغاز کرده است. او در ادامه می‌گوید ما با فروش ماینر‌های ایسیک وارد دنیای ماینینگ بیت کوین شدیم. فروشنده رتبه اول برای فروش Antminer S9 در سال ۲۰۱۷ بودیم. بعد از آنکه بیشتر با این فضا درگیر شدیم به دنبال آن بودیم که راه‌های دیگری برای مشارکت در این زمینه پیدا کنیم که به ماینینگ بیت کوین رسیدیم.

Del Real در ادامه توضیح می‌دهد که چرا به دنبال انرژی‌های تجدید پذیر به جای راه‌های ساده برای ماینینگ بیت کوین بود.

 "همان طور که می‌دانیم هزینه‌های برق در صنعت، یکی از موانع دشواری است که هر فردی با آن مواجه است. ما به دنبال زمینی در بیایان بودیم، قطعه زمینی پیدا کردیم که هم اکنون صاحب آن هستیم و پروژه را شروع کردیم!"

زمانی که سوال شد چرا انرژی خورشیدی به جای دیگر شکل‌های انرژی تجدید پذیر مانند آب و باد انتخاب شد Del Real پاسخ داد:

"زمینی که ما در موجاوه خریدیم به دلیل قرار گیری آن و آفتاب‌گیر بودن آن در کل روز در میان ۱۲ مکان برتر جهان برای برق خورشیدی است. ما باید بتوانیم از طریق بیت کوین، نوآوری را وارد انرژی‌های پایدار کنیم و به بقیه مناطق جهان در شبکه بیت کوین اجازه دهیم که در این زمینه مشارکت کنند."

Del Real دیدگاه خود را به عنوان یک کارآفرین و صاحب استارت آپ و با در نظر گرفتن اینکه بیشتر استارت آپ‌ها شکست می‌خورند این‌گونه بیان می‌کند:

"برای اینکه به جایگاه برتر برسید باید سخت کار کنید. برای آنچه که به آن باور دارید سرمایه گذاری کنید. زندگی آسان نیست و کسب و کار نیز به همین صورت است.

انرژی تجدید پذیر در ماینینگ ارز دیجیتال

 حرکت به سمت انرژی‌های تجدید پذیر شگفت آور نیست. در گزارشی که ماه ژانویه از سوی CoinShares منتشر شد، گروهی از مدیران دارایی دیجیتال که تحلیل دوره‌ای از این فضا انجام می‌دهند تخمین زدند که ۷۸ درصد انرژی مورد استفاده برای ماینینگ بیت کوین از منابع تجدید پذیر به دست می‌آیند.

گزارش هم‌چنین نشان می‌دهد که ماینینگ بیت کوین غیر متمرکز‌تر خواهد شد. یک مطالعه پژوهشی انجام شده نشان می‌دهد که ۷۴ درصد ماینینگ بیت کوین در چین انجام می‌شود. این میزان تمرکز مشکل ساز است و می‌تواند منجر به حمله ۵۱ درصدی شود.

بر اساس آنچه CoinShare منتشر کرده است، ماینر‌ها در حال ترک چین برای ادامه عملیات خود در آمریکا، روسیه، ایسلند و کانادا هستند تا از مزایای مقررات راحت‌تر ، برق فراوان حاصل از انرژی تجدید پذیر و آب و هوای خنک‌تر بهره‌مند شوند. ارزیابی CoinShare نشان می‌دهد که هم اکنون ۶۰ درصد ماینر‌ها در چین باقی می‌مانند.

نکته جالب دیگر اینکه بسیاری از ماینر‌ها که در مقیاس گسترده فعالیت می‌کنند می‌توانند برای دسترسی به برق ارزان‌تر با تأمین کنندگان انرژی‌های تجدید پذیر وارد توافق شوند. این ماینر ها می‌توانند از مازاد انرژی تأمین کنندگان استفاده کنند که در غیر این صورت هدر خواهد رفت.

خورشید و آینده انرژی

در خصوص پروژه Del Real، خورشید یکی از منابع خوب و ارزان انرژی‌های تجدید‌پذیر است. با قرار دادن ماینر‌های ایسیک در جایی که انرژی برق حاصل می‌شود، پلوتون می‌تواند پیش از آنکه میزانی از برق طی فرایند انتقال و توزیع هدر برود از آن برق استفاده کند.

ماینینگ ارز دیجیتال در نهایت یک رقابت برای آنهایی است که می‌توانند هش بیشتر با برق کمتر تولید کنند. این ماینر‌ها به دنبال راه‌هایی برای تولید چیپ‌های کامپیوتری کارآمد‌تر و دسترسی به برق ارزان‌تر هستند. انرژی‌‌های تجدید پذیر نه تنها پاک‌ترین راه برای به دست آوردن انرژی، بلکه روشی مقرون به صرفه نیز هستند.

 

دیدگاه خود را بنویسید