سرقت داده های کاربران پس از ماینینگ با استفاده از کامپیوتر آنها و فروش آن در وب تاریک

دسته: اخبار و تحولات تاریخ: بازدید: 137

دو هکر رومانیایی بیش از چهارصد هزار کامپیوتر در آمریکا را تحت کنترل خود درآورده و میلیون‌ها دلار سرقت کردند

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده توسط وزارت دادگستری آمریکا (DOJ) دو شهروند رومانیایی به طور مخفیانه به ماینینگ ارز دیجیتال بر روی کامپیوتر‌های کاربران دیگر پرداخته و داده‌های حساس قربانیان را در وب تاریک به فروش می‎رساندند. Bogdan Nicolescu و Radu Miclaus، میلیون‌ها دلار از این راه سرقت کردند.

آنها نرم افزار مناسبی ایجاد کردند که به طور مشخص برای انتشار ویروس از طریق ایمیل مورد استفاده قرار می‌گرفت و حاوی فایل‌های مخرب بود. اگر تاکنون یک ایمیل عجیب غریب از سوی Western Union دریافت کردید احتمال دارد که شما نیز یکی از قربانیان آنها باشید. گزارش مذکور می‌گوید که این افراد ده‌ها میلیون از این ایمیل‌های مخرب ارسال کرده‌اند.

پس از دسترسی به کامپیوتر‌های قربانیان، آنها داده‌های شخصی شامل نام، رمز عبور و آدرس‌های ارز دیجیتال را برای فروش در وب تاریک جمع آوری می‌کردند. آنها هم چنین با کریپتوجکینگ به طور مخفیانه اقدام به ماینینگ یک ارز دیجیتال مشخص می‌کنند. مونرو (Monero) محبوب‌ترین ارزی است که از طریق کریپتوجکینگ استخراج می‌شود و 4 درصد کل ارز مونرو از این روش استخراج می‌شود.

پس از سرقت از قربانیان، این دو فرد با انتقال سرمایه به دفاتر Western Union یا MoneyGram که در بخارست قرار دارند اقدام به پولشویی کردند. آنها شرکت‌های ساختگی بدین منظور ایجاد کردند که در قانونی نشان دادن اقداماتشان به آنها کمک می‌کرد. با به کار گیری واسطه‌های پولشویی، آنها به اسناد هویتی جعلی دست یافتند.

دیدگاه خود را بنویسید