سود آوری ۹۵٪ عرضه بیت کوین با افزایش قیمت بیت کوین به ۱۱۴۰۰ دلار

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

داده‌های به دست آمده از گلس نود نشان می‌دهد، تقریباً ارزش ۹۵٪ بیت کوین‌های عرضه شده، بیش از ارزش زمان آخرین جا به جایی آنهاست.

افزایش قیمت بیت کوین و سود آوری آن در حال تقلید روند صعودی بازار سال گذشته است، اما شرایط در سال ۲۰۲۰ تغییر کرده است. داده‌های به دست آمده از گلس نود،(Glassnode) منبع رصد درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد در روز ۲۷ ژوییه، تقریباً ارزش ۹۵٪ عرضه بیت کوین، بیش از ارزش زمان آخرین جا به جایی آنهاست.

روز‌های سود آوری بیت کوین به ۹۷.۷ درصد رسید

آمار روز دوشنبه با مقدار حداکثری قبلی در ماه ژوئن ۲۰۱۹ تطابق دارد. در آن زمان قیمت بیت کوین به ۱۳۸۰۰ دلار رسید.

نمودار سه ساله درصد بیت کوین‌های سود آور
نمودار سه ساله درصد بیت کوین‌های سود آور

در حال حاضر فاکتور‌های مختلفی بازار را نسبت سال قبل متمایز می‌کند. نه تنها روند اقتصاد کلان مسیر دیگری در پیش گرفته دلار نیز تضعیف شده و سرمایه گذاران، دارایی‌های خود را به سمت طلا و نقره سرازیر کرده‌اند. داده‌های LookIntoBitcoin نشان می‌دهد از دیدگاه گسترده‌تر، بیت کوین در ۹۷.۷٪ روزهای عمر خود سود آور بوده است.

روز‌هایی که بیت کوین در طول حیات خود سود آور بوده است
روز‌هایی که بیت کوین در طول حیات خود سود آور بوده است

روند صعودی بیت کوین هنوز انجام نشده است

با وجود افزایش سودآوری و درآمد بیت کوین در سه ماهه دوم سال، داده‌های به دست آمده از صرافی‌ها هنوز فروش گسترده را در یک قیمت خاص نشان نمی‌دهد. جریان ورودی به صرافی‌ها افزایش یافته، اما فشار آن قابل مدیریت است.

flibflib تحلیل گر کوین تلراف ۱۰۴۰۰ دلار را به عنوان یک ناحیه حمایت قوی برای خریداران مشخص کرده است. فروشندگان زیادی برای قیمت ۱۰۴۰۰ دلار وجود دارد. او افزود وارد یک موقعیت خرید (Long) شده است، زیرا متقاعد نشده که روند صعودی در قیمت ۱۱۰۰۰ دلار متوقف شده است.


۳۹ میلیون دلار بیت کوین به سرقت رفته در هک صرافی بیتفینکس در سال ۲۰۱۶ در حال جا به جایی است

هکر‌ها تقریبا ۳۸.۷ میلیون دلار از ۱.۳ میلیارد دلار بیت کوین کیف پول‌های مرتبط با هک صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس در سال ۲۰۱۶ را جا به جا کرده‌اند. برخی از ۱۱۹۷۵۶ بیت کوین به سرقت رفته از صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس در سال ۲۰۱۶، یک بار دیگر انتقال خود را آغاز کرده‌اند.

بر اساس رشته توییت‌های وال آلرت (Whale Alert) در روز ۲۷ تا ۲۸ ژوییه، آدرس‌های کیف پول مرتبط با یکی از بزرگ‌ ترین نفوذ‌های انجام گرفته به یک صرافی ارز دیجیتال، ۳۵۰۳ بیت کوین را جا به جا کردند.

بزرگ ترین جا به جایی ۴۷۶.۳۲ بیت کوین یا تقریباً ۵.۲ میلیون دلار بوده است، در حالی که کوچک ترین آنها ۲.۶۱۲۷۰۳ بیت کوین یا ۲۸.۸۴۹ دلار بوده است.

جا به جایی آرام میلیارد‌ها دلار ارز دیجیتال

تا امروز هکر‌هایی که مسئول نفوذ به صرافی بیتفینکس بودند فقط ۲-۱٪ سرمایه‌های به سرقت رفته از صرافی در ماه اوت ۲۰۱۶ را انتقال دادند. به نظر می‌رسد استراتژی نگهداری (HODLing) بازدهی خوبی داشته و بیت کوین‌هایی که ارزش آنها ۷۲ میلیون دلار بوده اکنون ۱.۳ میلیارد دلار ارزش دارند.

پیامد‌های بالقوه انتقال این تعداد کوین در بازار ارز دیجیتال می‌تواند مشکل ساز باشد. اگرچه قیمت بیت کوین زمانی که ۵۰ بیت کوین در آدرس‌های قدیمی مرتبط با ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) در ماه مه منتقل شد چندان تحت تأثیر قرار نگرفت.

کم بودن این جا به جایی‌ها نشان می‌دهد که مجرمان با اجرای سخت گیرانه‌تر مقررات پولشویی دارایی‌های دیجیتال با مشکلاتی رو به رو خواهند بود. کوین تلگراف در ماه ژوئن گزارش داد که ۷۳۶ بیت کوین از انتقال قبلی کیف پول‌های مرتبط با این هک به بازار دارک وب روسی هیدرا (Hydra) منتقل شده است و برخی دیگر پشتیبانی در بیتفینکس را پایان داده‌اند.


افزایش پذیرش بیت کوین در میان مردم

مایک آلفرد (Mike Alfred) مدیر عامل دیجیتال است دیتا (Digital Assets Data) دربارزه افزایش علاقه به بیت کوین از سوی تعداد افراد بیشتر توضیح می‌دهد. مایک آلفرد مدیر شرکت تحلیلی Digital Assets Data می‌گوید علاقه به بیت کوین با توجه به رشد قیمت آن رو به افزایش است.

آلفرد روز ۲۸ ژوییه یعنی یک روز پس از آنکه قیمت بیت کوین بیش از ۱۰۰۰ دلار در ۲۴ ساعت افزایش یافت به کوین تلگراف گفت ما در حال مشاهده نشانه‌ هایی از افزایش علاقه سازمانی هستیم.

بر اساس داده‌های به دست آمده از TradingView.com ارز دیجیتال برتر ۲۷ ژوییه روز مهمی را سپری کرد و در یک کندل قیمت روزانه قیمت آن از ۹۹۳۰ دلار به ۱۱۴۰۰ دلار رسید.

آلفرد روز ۲۷ ژوییه با اشاره به دو نهادی مالی جریان اصلی که محصولات خرید و فروش بیت کوین را ارائه می‌کنند گفت حجم معاملات در بکت (Bakkt) و بورس شیکاگو (CME) نیز روز گذشته قابل توجه بوده است.

مدیر این شرکت تحلیلی هم چنین به پرسش‌های دیگری از جهان مالی سنتی اشاره کرد. وما به صورت غیر قانونی درخواست‌های ورودی بیشتری از شرکت‌های سنتی دریافت می ‌کنیم که می‌خواهند به سرعت وارد این فضا شوند.

توسعه اقتصاد غیر متمرکز

آلفرد گفت: اقتصاد غیر متمرکز (DeFi) توسعه بسیار جالبی است اما تأثیر اقتصادی واقعی آن هنوز تا حدودی محدود است. علاقه به بخش اقتصاد غیر متمرکز در سال ۲۰۲۰ حداقل با توجه به قیمت دارایی‌های مربوط با افزایش قابل توجهی رو به رو بوده است. تعدادی از دارایی‌های اقتصاد غیر متمرکز در بازه زمانی کوتاه در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته‌اند.

آلفرد روز 27 ژوییه به کوین تلگراف گفت فعالیت‌های مربوط به اقتصاد غیر متمرکز بسیار جالب است اما در نهایت بیت کوین است که سلامت اکوسیستم را نشان می‌دهد. این صنعت در دو سال گذشته کار‌های بسیاری انجام داده است و در نهایت احساس می‌شود که در دارایی‌های زیربنایی قیمت‌های پایدار ببیشتری به دست آورده‌ایم.

در دو سال گذشته شاهد نوساناتی در قیمت بیت کوین و فضای ارز دیجیتال بودیم که بعضاً با برخی موارد قانونی، مشکلات نظارتی و توسعه پروژه‌ها نیز همراه بوده‌اند.

کد مرجع : DC-CO-00604دیدگاه خود را بنویسید