ماینر های ایسیک گرین به زودی وارد بازار خواهند شد و ... (اخبار ماینینگ و ارز دیجیتال ۱۷ مرداد ۹۸)

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

شرکت های تولید کننده ماینر Vidtoo، Innosilicon و Obelisk در حال برنامه ریزی برای عرضه ماینر‌های ایسیک جهت ماینینگ ارز دیجیتال گرین (Grin) در تابستان سال جاری هستند.

گرین اوایل سال 2019، بدون عرضه اولیه سکه (ICO) و سرمایه گذاری قبلی متولد شد. از 16 ژانویه گرین سه پیک داشته است: 14.7$، 13.3$ و 6.4$. کمترین قیمت 1.9$ بوده است. قیمت کنونی 3.2$ است و ارزش بازار کنونی آن حدود 54.3 میلیون دلار است.

با پذیرش Cuckoo Cycle، الگوریتمی از مکانیسم توافق POW، الگوریتم گرین می‌تواند به دو الگوریتم C29و C31 تقسیم شود. الگوریتم C2990% بلاک ها را تولید می‌کند و C3110% باقیمانده بلاک ها را تولید می‌کند. میزان بلاک‌های تولید شده توسط C29 هر 8 روز یک بار حدود 1% کاهش می‌یابد و C31 به میزان 1% افزایش پیدا می‌کند. دو سال بعد یعنی ژانویه 2021 نرخ تولید بلاک الگوریتم C31 به 100% افزایش می‌یابد.

طراحی به گونه‌ای بوده که در ابتدا استفاده از GPU روش اصلی ماینینگ بوده است تا با مقدار آستانه پایین توجه افراد بیشتری جلب شود. پس از آن به ماینر‌های ایسیک روی آورده شد تا ماینینگ در مقیاس گسترده و پاداش به ماینر‌ها امکان پذیر شود.

در حال حاضر SparkPool و F2Pool با 50% قدرت پردازش برای الگوریتم گرین در حال رقابت هستند. در ماه اوت ماینر ایسیک گرین با دو نوع G1 MINI و G1 PLUS که از دو حالت C31 و C32 پشتیبانی می‌کند به بازار خواهد آمد.

قدرت پردازش G1MINI برابر با 50Gpsو قدرت پردازش G1PLUS معادل 500Gps است. تاریخ تحویل این ماینر‌ها از ماه اکتبر تا دسامبر 2019 تعیین شده است. قیمت ها با توجه به تاریخ تحویل متغیر هستند. بالاترین قیمت G1MINI1950$ و G1PLUS حدود 19500$ است. هم اکنون کل قدرت پردازش C31 برابر با 133.84Kg است.

پاداش بلاک در حال حاضر 60 گرین برای استخراج یک بلاک تنظیم شده است و یک بلاک در 1 دقیقه استخراج می‌شود. در ماه سپتامبر نرخ تولید بلاک C29 و C31 به صورت 6:4 تنظیم شده است. گفته می‌شود الگوریتم C31 می‌تواند حدود 34,560 گرین در ماه سپتامبر تولید کند. با در نظر گرفتن قیمت کنونی گرین یعنی 3.14$ مقدار تخمین زده شده 108,518.4$ است. با فرض اینکه فقط 274 دستگاه G1PLUS در بازار وجود دارد، در آمد متوسط هر دستگاه به 396$ می‌رسد. بنابراین تعجبی ندارد که قیمت یک دستگاه G1PLUS نزدیک به 136000RMB (یکای پول چین) است. دوره بازگشت سرمایه این دستگاه 50 روز است و افرادی که اولین ایسیک ماینر‌های گرین را راه اندازی کنند به سود خوبی دست خواهند یافت.

هیچ دشواری فنی در مرحله تحقیق و توسعه ماینر‌های ایسیک گرین وجود ندارد. در حقیقت تولید کنندگان نگران انتظارات بازار هستند. پیش از این تولید کنندگان، تولید آزمایشگاهی موفقی داشتند. اما نرخ تورم کنونی، ارزش کل بازار و قیمت گرین نمی‌تواند از تولید انبوه ماینر‌های ایسیک Grin پشتیبانی کند. از این رو بسیاری از تولید کنندگان ماینر نمی‌توانند با قاطعیت در این خصوص تصمیم گیری کنند.

ارتباط قیمت بیت کوین با طلا در سه ماه گذشته تقریباً به دو برابر افزایش یافته است

براساس داده‌هایی که بلومبرگ در روز گذشته منتشر کرد ارتباط قیمت بین طلای دیجیتال و طلای فیزیکی طی سه ماه گذشته تقریباً دو برابر شده است. آمار‌ها نشان می‌دهد در حالی که ارتباط بین بیت کوین (BTC) و طلا در سال گذشته 0.496 بوده است، در سه ماه گذشته این میزان تقریباً دو برابر شده و به 0.837 رسیده است. ضریب 1+ نشان دهنده ارتباط کامل است و 1- نشان می‌دهد که هیچ ارتباطی بین دو متغیر وجود ندارد.

بلومبرگ نشان می‌دهد که طی یک سال گذشته ارتباط بین دارایی‌ها تصادفی بوده است: این دو دارایی 49% موارد به شکل معکوس، در 22% زمان ها همبستگی نزولی و در 29% موارد همبستگی صعودی داشته‌اند. از 8 مه امسال معامله آنها به صورت پشت سر هم به 58% افزایش یافته است.

این مقاله در عین حال هشدار می‌دهد که سه ماه تقریباً مجموعه داده کمی است. هم چنین نویسنده مقاله می‌گوید استیبل کوین تتر تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین و نقدینگی بازار ارز دیجیتال دارد. تصویر زیر ارتباط بین قیمت طلا و بیت کوین را در یک سال و سه ماه گذشته نشان می‌دهد.

از طرفی شرایط ژئوپلیتیک و اقتصاد کلان نیز در تفسیر داده‌ها نقش دارند. نویسنده مقاله در این خصوص به تأثیر منفی تشدید تنش های تجاری میان آمریکا و چین در اقتصاد جهانی اشاره می‌کند. در مقابل Tim Draper به عنوان یک سرمایه گذار، اوایل هفته جاری گفت بیت کوین می‌تواند به عنوان ابزاری قابل توجه برای مقابله با زیان های اقتصادی باشد.

دارایی امن عصر دیجیتال

به رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان یک دارایی امن با توجه به ویژگی های غیر حاکمیتی آن و در شرایط غیر قابل پیش بینی در حال افزایش است. Jack Chervinsky مشاور حقوقی در این حوزه اوایل هفته جاری گفت: "بیت کوین دقیقاً آنچه را انجام می‌دهد که برای امروز طراحی شده است."

Jeremy Allaire مدیر عامل شرکت پرداختCircle نیز این هفته گفت آشفتگی در اقتصاد کلان، بیت کوین را به عنوان یک مکانیسم غیر حکومتی و امن برای ذخیره ارزش هدایت می‌کند که می‌تواند در هر جایی که اینترنت هست وجود داشته باشد.

تحلیل گران متعددی در هفته های اخیر به فاکتور‌های کلان از جمله سیاست های بانک مرکزی در ارتباط با کارایی قیمت بیت کوین اشاره کرده‌اند. Antony Pompliano موسس Morgan Creek Digital Assets اشاره کرد ارزش منحصر به فرد بیت کوین می‌تواند به بهترین شکل حفظ شود اگر این دارایی عدم ارتباط خود را با سایر بازار ها به ویژه در زمان بی ثباتی های جهانی حفظ کند.

دیدگاه خود را بنویسید