مدیر اجرایی پیشین گوگل و فیسبوک می گوید: سلطه ۷۵ درصدی بیت کوین بر بازار و... (اخبار ماینینگ و ارز دیجیتال ۱۶ مرداد ۹۸)

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

به گفته یکی از مدیران سابق گوگل و فیسبوک بیت کوین بیش از ۷۵٪ سهم بازار را تشکیل داده است

یکی از مدیران پیشین گوگل و فیسبوک می‌گوید بیت کوین اکثریت سهم بازار ارز دیجیتال را تشکیل می‌دهد. Avichal Garg که اکنون مدیریت دارایی‌های دیجیتال شرکت Electric Capital را بر عهده دارد، گفت روش های استاندارد برای سنجش میزان تسلط بیت کوین بر بازار با کاستی هایی رو به رو است.

منابعی که ارزش بازار را محاسبه می‌کنند، به ویژه CoinMarketCap، هزاران ارز دیجیتال را بررسی می‌کند، حتی آنهایی که هیچ نقدینگی ندارند. Carg معتقد است این سبب می‌شود، مجموعه ای از محاسبات غیر ضروری انجام شده و میزان حضور بیت کوین درست نشان داده نشود.

"سهم بازار بیت کوین شاید بیش از 75% است و احتمالاً برای مدت طولانی بیش از 60% بوده است." او می‌گوید:

"Coinmarketcap میزان سرمایه بازار را با استفاده از آلت کوین هایی که نقدینگی آنها صفر بوده به صورت نادرست محاسبه می‌کند. ارزش بیشتر این پروژه‌ها (قطعاً نه همه آنها) صفر است و این به معنای آن است که سلطه بیت کوین بر بازار بیش 75% است."

سرمایه در گردش بازار بیت کوین پس از چند روز رونق، هم اکنون 317 میلیارد دلار است. بر اساس داده‌های CoinMarketCap سلطه بیت کوین بر بازار 68.5% است که بیشترین میزان از آوریل 2017 تاکنون است.

در حالی که آلت کوین‌ها در محاسبات شامل شده‌اند، اما چشم انداز سال جاری بیش از اندازه به نفع سرمایه گذاران بیت کوین است. بسیاری از تحلیل گران هشدار داده‌اند که بازار آلت کوین‌ها دیگر بیت کوین را به چالش نمی‌کشد.

ارزش بازار تحقق یافته برای بیت کوین به بالاترین مقدار خود رسیده است

محاسبات Garg چندین هفته پس از آنکه معیار دیگر سنجش ارزش بازار به بیشترین مقدار خود رسید، افزایش نشان داد. همان گونه که پیش از این اشاره شد ارزش بازار تحقق یافته (realized market cap) به رکورد 93 میلیارد دلار در ماه گذشته رسید و افزایش آن هم چنان ادامه دارد. در حال حاضر مقدار این پارامتر 97.8 میلیارد دلار است.

 

 

 

ارزش بازار تحقق یافته از دو پارامتر آخرین قیمت معامله بیت کوین و تعداد کوین های انتقال یافته در معامله تشکیل شده است. حاصل ضرب این دو مقدار عددی تولید می‌کند که با استفاده از آن می‌توان دقیق تر بیت کوین را قضاوت کرد.

ارزش بازار تنها یک جنبه از شبکه بیت کوین است که به طور پیوسته رکورد‌ها را در بازار گاوی 2019 شکسته است. هش ریت و سختی همگی در بیشترین مقدار خود هستند که در ابتدای سال غیر قابل تصور بود.

نگرانی‌های مربوط به جنگ تجاری، همراه با عدم قطعیت اقتصادی بیشتر، سبب تقویت این روند شده و منجر به بهبود کارایی برای دارایی‌های دیجیتال خواهد شد.

سازمان ملل: کره شمالی برنامه تسلیحاتی خود را از طریق هک صرافی‌های ارز‌های دیجیتال تأمین مالی می‌کند

سازمان ملل اعلام کرد که دولت کره شمالی از طریق مجموعه‌ای از حملات سایبری پیشرفته که به طور منظم صرافی های ارز دیجیتال را هدف قرار می‌داده، 2 میلیارد دلار ارز دیجیتال برای برنامه های موشکی و سلاح های هسته‌ای خود جمع آوری کرده است.

به گزارش رویترز، سازمان ملل در گزارشی افشا کرده که کره شمالی بیش از 2 میلیارد دلار برای طرح‌های مرتبط با سلاح های کشتار جمعی اندوخته است. این گزارش می‌گوید قابلیت های نفوذ سایبری کره شمالی بسیار پیچیده شده‌ است، به طوری که آنها علاوه بر موسسات مالی سنتی، صرافی‌های ارز دیجیتال و عملیات ماینینگ را هدف قرار می‌دهند. هم چنین به نظر می‌رسد گمانه زنی‌های قبلی درباره خرید و فروش ارز‌های دیجیتال جهت پولشویی و تأمین مالی فعالیت های غیر قانونی تأیید شده است.

استفاده از ارز دیجیتال برای دور زدن محدودیت های بین المللی از سوی دولت‌ها و بازیگران غیر دولتی پیشینه قبلی دارد. کره شمالی مدتی است که عملیات هک را در مقیاس گسترده‌ای انجام می‌دهد. برای مثال در اواخر اکتبر 2018 پایگاه خبری HardFork گزارش داد که گروه هکری لازاروس (Lazarus) در مدت کوتاهی بیش از 571 میلیون دلار از صرافی های ارز دیجیتال سرقت کرده است. با این وجود آخرین گزارش، مقیاس واقعی هک‌های دولتی را به وضوح نشان می‌دهد. حداقل 2 میلیارد دلار به دست آمده از این هک هابرای برنامه های تسلیحاتی مختلف اختصاص یافته است.

لیست مشاغل جدید آمازون نشان می‌دهد: ایجاد یک بلاک چین برای قرار دادن آگهی‌های تبلیغاتی

آمازون به دنبال استخدام یک مهندس نرم افزار برای توسعه یک بلاک چین تبلیغاتی است. آمازون یک پیشنهاد شغلی برای تیم کلرادو خود در شبکه لینکدین قرار داده است. قرار است در این موقعیت بر روی یک بلاک چین تبلیغاتی کار شود. هدف این خرده فروشی عظیم رشد کسب و کار تبلیغات خود با به کار گیری داده‌های آنلاین، سرویس‌های ابری پیشتاز در صنعت و فرهنگ استارت آپی سریع است. در این پست آمده است:

"تیم جدید ما به دنبال مهندس نرم افزار برای کار در تیم فناوری مالی تبلیغات است که بر روی دفتر کل بلاک چین، سیستم های صورت حساب و مغایرت متمرکز شده است تا داده های مالی تراکنش‌ها شفافیت داشته باشند."

این موقعیت شغلی از تحلیل نیازمندی ها، طراحی لید، پیاده سازی و توسعه کامپوننت‌های هسته، رابطه با مهندسان و مدیر برنامه ها تشکیل شده است و مسئولیت پشتیبانی عملیاتی و حفظ سیستم ها را بر عهده دارد.

این فرد هم چنین این فرصت را دارد که نقشه راه فنی و معماری سیستم ها را تعریف کند. آمازون اشاره کرده است که افرادی با تجربه در زمینه تبلیغات، فناوری های مالی (Fintech) و بلاک چین جهت استخدام ارجحیت دارند. در ماه مه نیز آمازون پتنت ایجاد درخت هش (درخت مرکل) را به عنوان راه حلی برای الگوریتم اثبات کار (Proof of Work) دریافت کرد. هنوز برنامه دقیق شرکت در این خصوص شفاف نیست.

دیدگاه خود را بنویسید