نرم افزار های ماینینگ ارز دیجیتال ابزاری برای سرقت اسرار تجاری شرکت ها

دسته: اخبار و تحولات تاریخ: بازدید: 175

بر اساس تحقیق جدید Troy Kentمحقق شرکت Awake Security که در کنفرانس InfoSecurity در نیویورک ارائه شد، نرم‌افزارهای ماینینگ ارز دیجیتال می‌توانند برای سرقت اسرار تجاری شرکت‌ها استفاده شوند. 

نرم‌افزارهای ماینینگ ارز دیجیتال ابزاری برای سارقان پنهان

بیشتر افراد باور دارند که نرم‌افزارهای ماینینگ می‌توانند فقط برای استخراج ارز دیجیتال استفاده شوند؛ اما نرم‌افزارهای ماینینگ ارز دیجیتال به‌زودی می‌توانند تهدید بزرگی برای امنیت شرکت‌ها باشند. امری که غیرممکن به نظر می‌رسد. Troy Kentمحقق شرکت Awake Security با مطرح کردن این موضوع می‌گوید:

این حمله با استفاده از کریپتو ماینری انجام می‌شود که افراد به دیدن آن در شبکه عادت دارند اما به آن پاسخی نمی‌دهند. مثل رفتاری که در مقابل بات نت یا تروجان دارند. او هم‌چنین اشاره کرد که این ماینر‌‌ها می‌توانند هر چیزی از فایل‌ها گرفته تا IP را از روی کامپیوتر به سرقت ببرند. آن‌ها می‌توانند وارد شوند، فایل‌ها، مالکیت معنوی و اعتبارنامه‌ها را به سرقت ببرند، به‌عنوان مدیرعامل لاگین کنند، نرم‌افزارهای بیشتری دانلود کنند یا حتی سرویس‌ها را متوقف کنند.

این محقق امنیتی مطمئن نیست که آیا کسب‌ و کاری با چنین روشی هدف قرارگرفته است یا نه؛ اما تحقیقات خود را جهت هشدار دهی به کسب‌ و کارها به اشتراک گذاشته است. او می‌گوید اگر او بتواند چنین کاری انجام دهد یک هکر نیز می‌تواند آن‌ها انجام دهد. او می‌افزاید که مهاجمان چه پیچیده باشند و چه غیرحرفه‌ای، می‌توانند حمله‌ای مانند این ترتیب دهند.

تیم‌های امنیت سایبری ممکن است کار سختی برای یافتن این تهدیدات بالقوه داشته باشند. بسته به نوع شناسایی که آن‌ها استفاده می‌کنند ممکن است شرکت‌ها حمله را از دست بدهند یا آنرا از اولویت خارج کنند. کنت پیشنهاد داد شرکت‌ها به منظور حفاظت از خود از روش‌های شناسایی پیشرفته‌تری که بر اساس رفتار و تحلیل هستند استفاده کنند.

دیدگاه خود را بنویسید