هش ریت شبکه بیت کوین به 90EH/s رسید و ... (اخبار ماینر و ارز دیجیتال ۱۴ شهریور ۹۸)

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

بیت کوین پس از رشد ۲۵ درصدی هش ریت خود در یک هفته، دوباره افزایش جدیدی را در قدرت محاسبه خود تجربه کرد

بیت کوین (BTC) پس از آنکه هش ریت شبکه آن ۲۵% در یک هفته رشد داشت افزایش سریع دیگری در قدرت محاسبات خود دید. داده‌های به دست آمده از Blockchain.com هش ریت بیت کوین را در روز ۳ سپتامبر 87EH/s نشان می‌دهد.

این رقم برای اولین بار در ماه اوت از 80EH/s عبور کرد و مقدار جدیدی به ثبت رساند که در ماه های اخیر بی سابقه بوده است.

هش ریت به قدرت محاسبات کلی در پردازش تراکنش‌های بیت کوین اشاره دارد. هر چه این پارامتر بیشتر باشد به معنای آن است که قدرت پردازش بیشتری موجود است و در نتیجه شبکه بیت کوین امن تر است.

علاوه بر آن هش ریت در حال افزایش به معنای آن است که ماینر‌ها در حال سرمایه گذاری منابع خود برای توسعه عملیاتشان هستند.

کایزر: قیمت بیت کوین از هش پیروی می‌کند

ماینر‌ها پس از سقوط هش ریت در سال گذشته، سال 2019 دوباره در شبکه بیت کوین جمع شدند که با رونق بازار از اول ماه آوریل همراه شد. اکنون صاحب نظران بر این باورند که با افزایش هش ریت شبکه و قیمت بیت کوین، سود آوری هم افزایش می‌یابد.

Samson Mow مدیر ارشد استراتژی Blockstream در توییتر نوشت رقابت برای ماینینگ سه میلیون بیت کوین باقیمانده موجب ادامه رشد سریع هش ریت در سال های آینده خواهد شد.

مکس کایزر در همین حال به تحولات سیاسی که در انگلیس در جریان است به عنوان عاملی اشاره کرد که قیمت بیت کوین را افزایش می‌دهد. او می‌گوید: "هش ریت بیت کوین به افزایش خود با قدرت ادامه می‌دهد. روند قیمت از هش ریت تبعیت می‌کند."

قیمت بیت کوین ممکن است با شروع هفته، رشد ناگهانی داشته باشد و 10% افرایش پیدا کند.


ماینر‌های ناشناس در شبکه بیت کوین کش 

 به تازگی حمله ای به شبکه بیت کوین کش گزارش شده است که سردرگمی فراوانی در بین جامعه این ارز دیجیتال به وجود آورده است. اتفاقات عجیب و غریب در تراکنش های بیت کوین کش سوالاتی درباره ادامه حیات آن  به عنوان یک روش جایگزین سرمایه گذاری مطرح کرده است.

به تازگی نفوذ مهمی در تراکنش های شبکه بیت کوین کش ثبت شده که موجب شگفتی شده است. ماینر‌های مرموزی که متعلق به هیچ استخر شناخته شده‌ای نیستند بلاک چین را مسدود کرده‌اند، به طوری که بلاک ‌های کامل در حال انباشته شدن هستند. ۹ ساعت زمان می‌برد تا بلاک های انباشته شده بر اساس تحلیل فعالیت های جعلی پاک شوند. بیت کوین کش به داشتن بلاک هایی با اندازه بزرگ تر از برادر بزرگ ترش (بیت کوین) شناخته شده است که موجب می‌شود از نظر زمان انجام تراکنش‌ها کارآمد‌تر باشند.

 طی حمله، ماینر‌ها می‌توانستند ۱۸ بلاک را در هر ساعت تولید کنند که سه مرتبه سریع تر از آن چیزی است که باید به نظر برسد. این تحلیل که در reddit قرار گرفته است در ادامه می‌نویسد:

"توجه به این نکته مهم است که انباشته شدن بلاک ها یک ضربه مهم برای مفهوم زیرو کانف (zero-conf) است که نیازمند گنجاندن بلاک بعدی به صورت قابل پیش بینی است. زیروکانف به تراکنشی اشاره دارد که هنوز توسط بلاک چین تایید نشده، اما پذیرفته می‌شود. به محض آنکه دیگر بلاک انباشته ای وجود نداشته باشد گیرنده می‌تواند بداند تراکنشی که کارمزد تراکنش را پرداخت می‌کند پذیرفته خواهد شد. در شرایطی که بلاک ها انباشته می‌شوند این قابلیت بیش بینی کاهش می‌یابد."

به عبارت دیگر، این بر تولید بلاک بعدی تأثیر می‌گذارد و می‌تواند سیستم را متوقف کند.

از زمان آغاز فعالیت های جعلی مواردی به شرایط عادی بازگشته‌اند، اما سوالات مهمی مطرح شده‌اند. تراکنش های با کارمزد کم که منتشر شده‌اند می‌توانند بخشی از حملاتی باشند که کوین های باقیمانده در حساب‌های کاربران را هدف قرار می‌دهند. کیف پول های لایت کوین ماه گذشته از چنین حملاتی رنج می‌بردند. در تصویر زیر تراکنش های سه ماهه بیت کوین کش نشان داده شده است.

صرف نظر از تغییرات قیمت ناگهانی و غیر قابل توضیح، داده های bitinfocharts نشان می‌دهد که امسال تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین کش به همراه هش ریت آن راکد بوده‌اند.  این شکل از فعالیت  mempool ممکن است تلاشی برای افزایش زیاد شمار تراکنش ها باشد، اما درآمد کمی خواهد داشت، چرا که روند آن کاملاً شفاف است.

دلیل دیگر می‌تواند افزایش سختی در انتشار بلاک های بیت کوین کش به دلیل محدودیت های پهنای باند و ذخیره سازی در نود‌های شبکه باشد. حمله هم چنان به صورت یک معما باقی مانده است، اما آسیب پذیری‌هایی را در شبکه بیت کوین کش نشان داده است، چراکه 51% قدرت هش از منابع ناشناخته آمده است.

قیمت بیت کوین کش با انباشته شدن تراکنش ها تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد، اما از اواخر دامپینگ ژوئن گذشته بیش از 40% کاهش یافته است.

دیدگاه خود را بنویسید