ورود Bitfury شرکت فعال در حوزه ماینینگ به داده کاوی کلان داده ها و ... (اخبار ماینر و ماینینگ ۲۲ مرداد ۹۸)

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

شرکت Bitfury Group  فعال در زمینه ماینینگ و بلاک چین به زودی به عنوان یک دیتا ماینر شناخته خواهد شد و فعالیت خود در زمینه تحلیل کلان داده ها گسترش خواهد داد.

Bitfury Group ممکن است علاوه بر فعالیت در زمینه ماینینگ ارز دیجیتال به زودی به عنوان یک دیتا ماینر شناخته شود. Valery Vavilov موسس و مدیر عامل این شرکت گفت Bitfury یک بخش هوش مصنوعی به منظور پردازش حجم وسیعی از داده‌ها  و به دست آوردن ارزش از این طریق، راه اندازی کرده است.

Vavliov داده را "نفت آینده" نامید و گفت 98% کل داده‌ها در انتظار تحلیل هستند. او در حالی که جزئیات کمتری در این زمینه فاش کرد افزود: " بلاک چین در تحلیل داده مورد استفاده قرار خواهد گرفت." ما باید به این داده ها اعتماد کنیم و این جایی است که نقش بلاک چین مطرح می‌شود.

Bitfury تعدادی از سرویس های بلاک چین، سخت افزار ماینینگ و دیتا سنتر‌های ماینینگ ارز دیجیتال را ارائه می‌کند. نوامبر گذشته Bitfury دور جدیدی از سرمایه گذاری خود را با کمک شرکت سرمایه گذاری Korelya Capital آغاز کرد. یک ماه قبل نیز منابع بلومبرگ گفتند که این شرکت در نظر دارد سهام خود را در بورس سهام آمستردام، لندن و هنگ کنگ عرضه کند. این منابعگفتند ظرف دو سال آینده ممکن است ارزش Bitfury با فروش سهام و تبدیل شدن به یک شرکت عمومی به 3-5 میلیارد دلار برسد.

بخش هوش مصنوعی Bitfury در حال حاضر در فاز تحقیقات است و چشم انداز دقیق تری از موارد استفاده و محصولات مورد انتظار در پایان سال جاری یا اوایل سال 2020 مشخص شده است. Vavliov در اظهاراتی گفت:

"فناوری بلاک چین ما را قادر می‌سازد تا تمام سیستم های توزیع شده خود را ترمیم کنیم و هوش مصنوعی مزایای جدید و فوق العاده‌ای برای جنبه های مختلف زندگی به همراه خواهد داشت. برای آنکه این فناوری به ماکزیمم اثر بخشی خود برسد Bitfury مأموریت ما را برای ارائه راهکار‌های سخت افزاری و نرم افزاری که مشخصاً برای کاربرد‌های هوش مصنوعی طراحی شده، توسعه خواهد داد."

راه اندازی تأسیسات ماینینگ از سوی Fidelity ،Blockstream و موسس Linkedin اولین مشتریان

شرکت Blockstream فعال در زمینه توسعه بیت کوین، از تأسیسات ماینینگ و استخر ماینینگ جدیدی رونمایی کرد. مرکز فناوری های کاربردی Fidelity و رید هافمن (Reid Hoffman) موسس لینکدین به عنوان اولین مشتریان این سرویس نام برده شده‌اند.

این شرکت کانادایی اعلام کرد خروجی عملیات ماینینگ بین تأسیسات Quebec، Canada و Georgia سیصد مگاوات است (بنابر اعلام فوربس قدرت ماینینگی برابر با 6 اگزاهش). Blockstream تقریباً 9% هش ریت شبکه بیت کوین را تشکیل داده است.

ماینینگ غیر متمرکز

ماینینگ با سرویس جدیدی با نام "Colocation" انجام می‌شود. بدین ترتیب Blockstream تجهیزات ماینینگ شخصی مشتریان را در دو مکان نصب و نگهداری خواهد کرد و این امکان را فراهم خواهد کرد تا دستگاه ها از راه دور توسط مشتریان عمل کرده و با شفافیت کامل کنترل شوند.

Colocation اقدامی است که از سوی Blockstream برای غیر متمرکز سازی ماینینگ بیت کوین و از بین بردن ریسک حمله 51% انجام شده است. این حمله در سال های اخیر به شکل خطرناکی برای بیت مین و سایر استخر‌ها اتفاق افتاده است. در حمله 51% ماینینگ بیش از 40% کل بلاک‌ها توسط یک ماینر یا گروهی از ماینر‌ها انجام می‌شود. هنوز شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ماینر‌های چینی میزان بالایی از هش ریت ماینینگ را کنترل می‌کنند. اما محدودیت های اخیر در ماینینگ ارز دیجیتال در چین ممکن است آنرا تغییر دهد.

با تشدید این نوع اقدامات، Blockstream موانعی بر روی استخر خود قرار داده و یک پروتکل جدید و غیر متمرکز‌تر را به کار گرفته که توسط Matt Corrallo توسعه دهنده قدیمی بیت کوین و موسس Blockstream ایجاد شده است.

به گفته Samson Mow مدیر ارشد امنیت Blockstream پروتکل BetterHash به ماینر‌ها اجازه می‌دهد قرارگیری تراکنش‌ها در بلاک‌های جدید را کنترل کنند. این بر خلاف آن چیزی است که توسط اپراتور استخر متمرکز تعیین می‌شود و ممکن است به صورت مخرب از هش ریت استفاده کند.

در ابتدا فقط مشتریان Blockstream Mining می‌توانند به استخر دسترسی داشته باشند که برای یک سال بر روی یک شبکه آزمایشی اجرا شده است. در حال حاضر Mining Blockstream برای مشتریان سازمانی و اقتصادی و عملیات ماینینگ اختصاصی Blockstream در نظر گرفته شده است، اما این سرویس در آینده برای مشتری‌های کوچک‌تر نیز در دسترس خواهد بود.

بیت مین  یک پروژه ارز دیجیتال را متهم  به جعل هویت کرد

شرکت بیت مین تولید کننده سخت افزار‌های ماینینگ یک پروژه ارز دیجیتال را که از نام آن شرکت در تبلیغ محصولی به نام (Mangocoin (MNG استفاده کرده بود، متهم به جعل هویت کرد.

بیت مین روز نهم اوت در پستی در بلاگ خود گفت که از نام این برند در فروش محصولی به نام "Bitmain Cloud Miner"و پروموشن Mangocoin استفاده کرده است. کلاهبرداران در پوشش نام بیت مین محصولات را در وب سایت، برنامه و نرم افزار خود تبلیغ می‌کردند.

بنابراین بیت مین به عموم هشدار داد که Mangocoin و حساب‌های رسانه های اجتماعی، وب سایت، اپلیکیشن و گروه‌های اختصاص یافته به آن در پیام رسان ها، متعلق به کانال یا پلتفرم‌های تجاری شرکت نیستند. بیت مین پشت MNG به عنوان توسعه دهنده قرار ندارد.

بیت مین هم چنین اعلام کرد اقدامات قانونی به منظور حفاظت از حقوق خود و کاربرانش انجام خواهد داد و افزود:

"ما می‌خواهیم به مشتریان موجود و بالقوه خود یادآوری کنیم که هنگام خرید محصولات به درستی ارائه دهنده سرویس را شناسایی کنند و فقط بعد از بررسی دقیق اقدام به ثبت نام و خرید کنند، نسبت به تبلیغات گمراه کننده، دریافت وجه به شکل غیر قانونی، کلاهبرداری و سایر فعالیت های مخرب در اینترنت هوشیار باشند."

همان طور که در اواخر ماه ژوییه گزارش شد، مجرمان سایبری ایمیل هایی ارسال کردند که ادعا می‌کرد از سوی مرجع نظارتی راهبرد امور مالی است و سرمایه گذاری‌ در دارایی‌های دیجیتال را پیشرفت می‌دهد.

در ماه ژانویه کارگزاری آنلاین ژاپنی Monex Group و دارنده صرافی ارز دیجیتال هک شده Coincheck در خصوص ایمیل های کلاهبرداری منتسب به این شرکت هشدار داد. درباره این کلاهبرداری جزئیات مختصری منتشر شده است و قربانیان تماس هایی از یک نهاد با نام "Monex Coin Management" دریافت می‌کردند.

دیدگاه خود را بنویسید