پنج دلیل که نشان می دهد با وجود بازار کاهشی باید بیت کوین های خود را نگه دارید و... (اخبار ماینر و ماینینگ ۱۶ مهر ۹۸)

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

تکانه های بازار کاهشی اخیر و شروع نا امید کننده پلتفرم بکت را فراموش کنید. ۵ دلیل وجود دارد که به شما می‌گوید باید بیت کوین های خود را نگهداری کنید

۱.شبکه امن تر از همیشه

در پایان ماه گذشته، با وجود یک دوره طولانی خرید و فروش با قیمت ثابت، هش ریت بیت کوین برای اولین بار به 100EH/s رسید.

در 26 سپتامبر، بیت کوین به 108EH/s رسید و رکورد جدیدی ثبت کرد. اما چرا این موضوع اهمیت دارد؟ این موضوع به این دلیل اهمیت دارد که نشان می‌دهد شبکه قوی تر و امن تر از هر زمان دیگری است.

هش ریت کل قدرت محاسباتی را نشان می‌دهد که ماینر‌ها به پردازش بیت کوین اختصاص داده‌اند. هر چه قدرت هش بیشتر باشد شبکه قوی‌تر است و هزینه بیشتری برای دستکاری در آن باید صرف شود.    

واقعیت دیگر آن است که علیرغم بازار خرسی 2018 و اوایل سال 2019، هش ریت از سپتامبر 2018 تقریباً دو برابر شد. در آن زمان هش ریت 55EH/s بود.

۲. ارزش ۷ تریلیون دلاری

ارزش معاملات بیت کوین انجام شده از زمان به وجود آمدن آن بالغ بر 7 تریلیون دلار است که فقط 3.2 تریلیون دلار آن سال گذشته انجام شده است.

برای آنکه چشم انداز بهتری نسبت به این زمینه داشته باشیم، می‌توان گفت این رقم برابر با تولید ناخالص داخلی ژاپن و آلمان است.

۳.ماینر‌ها درآمدی به ارزش ۱۴ میلیارد دلار داشته‌اند

در ماه اوت Coin Metrics گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد بیت کوین بیش از ۱۴ میلیارد دلار به ماینر‌ها برای امن کردن شبکه پرداخت کرده است.

بیشتر این پرداخت ها برای دو سال گذشته بوده است، چرا که 5 سال طول کشید تا مقدار آن به 5 میلیارد دلار برسد. تمام شاخص ها حاکی از آن است که سودآوری ماینینگ در اوایل سال 2020 از مرز 15 میلیارد دلار خواهد گذشت.

۴.بازگشت سرمایه بالای بیت کوین

ممکن است زمان هایی قیمت، روند نزولی پیدا کند اما این حقیقت را نمی‌توان نادیده گرفت که امسال بیت کوین از هر دارایی دیگری در این کلاس پیشی گرفته است.

نفت، طلا و سهام نمی‌توانند 286% بازگشت سرمایه (ROI) فقط در ۶ ماه داشته باشند. ما می‌دانیم بیت کوین برای آنان که از آن حمایت می‌کنند و به آن اطمینان دارند چه کاری انجام می‌دهد.

۵. راه اندازی بکت تاریخی است

آغاز کار بکت (Bakkt) ممکن است نا امید کننده باشد و به گفته برخی تحلیل گران می‌تواند مسئول کاهش قیمت اخیر باشد اما جنبه مثبت راه اندازی آنرا نمی‌توان نادیده گرفت.

بیت کوین مهر تاریخی تأیید را از بورس سهام نیویورک گرفته است. بکت نیز اولین شرکتی است که قرارداد‌های آتی بیت کوین به شکل فیزیکی را روی صرافی قانون گذاری شده ارائه می‌کند.

اگرچه بسیاری از افراد معتقدند که سرمایه گذاران سازمانی باید از طریق بکت به جریان در بیایند، اما دیرکرد آنها به معنای آن نیست که آنها در زمان مناسب خود تغییر نمی‌کنند. و زمانی که آنها این کار را انجام دهند در افزایشی شدن بازار بیت کوین بسیار تأثیر گذار است. با این وجود سرمایه گذاران سازمانی اکثریت دلار سرمایه گذاری جهانی را کنترل می‌کنند.

برای اینکه روشن تر شود درباره چه میزانی صحبت می‌شود به اظهارات بانک فدرال رزرو سنت لوئیس اشاره می‌شود که اعلام کرد در حال حاضر فقط 2.14 تریلیون دلار سرمایه سازمانی در انتظار سرمایه گذاری در یک کلاس دارایی مهم هستند. اگر فقط درصد کمی از این دلار‌های سازمانی به سمت بیت کوین جریان پیدا کنند، قیمت بیت کوین به شدت افزایش پیدا می‌کند.

بیت کوین‌های خود را نگه دارید و شکیبا باشید. اتفاقات خوبی در انتظار آنهایی است که منتظر می‌مانند.


سلطه شرکت های آسیایی بر ماینینگ ارز دیجیتال، سهامداری و سرمایه گذاری آن

تردیدی وجود ندارد که آسیا نقش حیاتی در ارز دیجیتال و بلاک چین دارد. به تازگی CoinGecko گزارشی در این زمینه منتشر کرده است که اهمیت این قاره را در ماینینگ نشان می‌دهد.

Bobby Ong بنیان گذار CoinGecko، وضعیت ماینینگ ارز دیجیتال، سهام و IEO (عرضه اولیه صرافی) های این بخش را به طور خلاصه ارائه کرد. این سخنرانی در رویدادی با  نام سرمایه گذاری: آسیا انجام شد. رویدادی با حمایت CoinDesk و جستجوی افراد و موضوعاتی که ارز دیجیتال را هدایت می‌کنند. در اوایل سپتامبر گزارش CoinGecko پیشرفت های صورت گرفته در این فضا را در 5 سال اخیر گزارش داد.

Bobby دریافت که یک تغییر بنیادی در این مسیر وجود دارد. اگرچه بیشتر معامله کنندگان از آمریکا، کشور‌های آسیایی و به ویژه چین هستند. او و تیمش در CoinGecko به نتایجی دست یافتند که در ادامه مطرح می‌شود.

ماینینگ ارز دیجیتال در آسیا و به ویژه چین متمرکز شده است

آمار نشان می‌دهد طی 5 سال گذشته ماینینگ ارز دیجیتال در چین متمرکز شده است. بر اساس یافته‌های CoinGecko، 8 استخر برتر ماینینگ ارز دیجیتال در چین قرار دارند. فقط دو استخر غیر آسیایی وجود دارد، Slushpool که در جمهوری چک و Bitfury که در گرجستان قرار دارد. جالب است که بیت مین (Bitmain) بزرگ ترین تولید کننده چیپ ست به طور مستقیم بزرگ ترین استخر‌های ماینینگ یعنی BTC.com و Antpool را کنترل می‌کند و سرمایه گذاری قابل توجهی در ViaBTC انجام داده است.

به همین دلیل بیت مین میزان بالایی از هش ریت بیت کوین را کنترل می‌کند. هم چنین استخر‌های ماینینگ چینی که اکثراً­ در استان سیچوان، یون نان، سین کیانگ و مغولستان داخلی چین قرار دارند بیش از 80% هش ریت شبکه را کنترل می‌کنند. بیش از 60% تمام فعالیت ماینینگ ارز دیجیتال از سوی چین انجام می‌شود.

صرف نظر از توافق اثبات کار ماینینگ، شرکت های بلاک چین چینی میزان بالایی از اثبات سهم و شبکه اختصاص یافته به آن را در اختیار دارند. انتظار می‌رود این میزان تا جایی افزایش یابد که مانع متمرکز سازی شود.

از جمله نمونه‌هایی از این دست می‌توان به شبکه EOSIO اشاره کرد که یک پلتفرم با ویژگی‌های دریافت سهم است. علاوه بر آن 10 تولید کننده بلاک (Block Producer) برتر در چین قرار دارند. 8 تولید کننده از 21 تولید کننده منتخب بلاک، احتمالاً از طریق پروکسی توسط شرکت های چینی اداره می‌شوند.

سنگاپور پیشتاز صدور IEO و ICO   

عرضه اولیه صرافی (IEO) نوعی عرضه اولیه سکه (ICO) است. هر دو مدل ابزاری فراهم می‌کند که از طریق آنها پروژه ها قابل سرمایه گذاری هستند. سنگاپور در تعداد ICO ها پیشتاز است و  1.6میلیارد دلار از 228 پروژه در سال 2018 به دست آورده است. CoinGecko مشاهده کرد که کشور‌های فعال در بلاک چین در تعداد IEO ها نیز فعال هستند. در نیمه اول سال 2019 130 میلیون دلار از 72IEO به دست آمد که بیشتر از صرافی‌های ارز دیجیتال آسیا بودند.

دیدگاه خود را بنویسید