گوگل ترندز شاهد افزایش 4500 درصدی جستجوی عبارت Bitcoin Iran و ... (اخبار ماینینگ و ماینر ۱۹ دی ۹۸)

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

بیت کوین پس از تنش های چند روز گذشته بین ایران و آمریکا توجه کاربران سراسر جهان را به سوی خود جلب کرده است و محبوبیت جستجو درباره آن حدود 5000% افزایش یافته است.

بیت کوین که در حال بهره مند شدن از بحران به وجود آمده بین ایران و آمریکا است توجه کاربران اینترنت در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. محبوبیت جستجو درباره این موضوع حدود 5000% افزایش یافته است.

بر اساس داده های به دست آمده از گوگل ترندز جستجوی عبارت "Bitcoin Iran" 4,450% در هفت روز منتهی به 8 ژانویه افزایش یافته است.

محبوبیت جستجوی بیت کوین از قیمت تبعیت می‌کند

عبارت "Bitcoin"در جهان افزایش قابل توجهی داشت و در حالی که هفته گذشته امتیاز آن40 بود به امتیاز 100 رسید.

نیجریه در صدر فهرست این جستجو‌ها قرار دارد. کادانا، سنگاپور و ایالات متحده نیز علاقه چشمگیری به عبارت "Bitcoin Iran" نشان داده‌اند.

داده‌های مربوط به جستجوی "Bitcoin Iran" در 7 روز گذشته. منبع گوگل ترندز

این اعداد در حالی است که بیت کوین به افزایش قیمت ادامه می‌دهد و در یک هفته 15% افزایش داشته است. مفسران بلافاصله این عملکرد را به رویداد‌های ایران نسبت دادند و این گونه استدلال کردند که بی ثباتی های ژئوپلیتیک منجر به افزایش قیمت می‌شود.

اما برخی دیگر کمتر متقاعد شده‌ و می‌گویند این ارتباط در حقیقت روایتی داستانی است که در صورت تبدیل شدن به جریان اصلی می‌تواند به یک پیش بینی خود محقق تبدیل شود.

سو ژو (Su Zhu) در Three Arrows Capital به مقاله‌ای در Nikkei Asian Review اشاره می‌کند که اثبات می‌کند منابع غیر رمز ارز از این ایده حمایت می کردند. در این مقاله گفته شده ایران موجب افزایش قیمت  ارز‌های دیجیتال می‌شد.

صرف نظر از مداخلات دولت یا مخاطرات ژئوپلیتیک، ارز دیجیتال در میان افزایش تنش‌ها در مورد ایران، به طلای دیجیتال تبدیل شده است.

شیل کوهلی (Sheel kohli) مدیر ارشد بازاریابی در AAX گفت در مورد بیت کوین سرمایه گذاران تصور می‌کنند می‌توانند به شکل امن بخشی از سرمایه های خود را در آن قرار دهند و برای مدت زمان طولانی‌تر آنرا نگداری کنند، بدون آنکه نگران پدیده بازگشت به میانگین (Reversion to mean) باشند. هم چنین بیت کوین ذاتاً با تنش های بین ایران و ایالات متحده در ارتباط نیست.

به گزارش کوین تلگراف جستجو درباره بیت کوین اواخر سال گذشته شروع به افزایش کرد. در ماه دسامبر موضوع دیگری با عنوان "Bitcoin halving" که به نصف شدن پاداش ماینینگ بیت کوین اشاره دارد در صدر قرار گرفت.

هفته گذشته نیز گزارش هایی منتشر شد که بیت کوین  در ایران با قیمت بالاتر از قیمت جهانی خرید و فروش می‌شود که البته این گونه نبود و این تصور به دلیل اختلاف بین نرخ رسمی ارز و نرخ بازار به وجود آمده بود. در واقع همان طور که منابع مختلف اشاره کردند چنین قیمتی با توجه به ارزش واقعی بیت کوین، ساختگی است.

۳۰۰۰ دستگاه ماینر Antminer S17 Pro جدید عملیات خود را در اوکلاهاما آغاز کردند

شرکت ماینینگ ارز دیجیتال ریوت بلاک چین (Riot Blockchain) استقرار 3000 دستگاه ماینر Antminer S17 Pro جدید را به عنوان بخشی از به روز رسانی کامل فارم ماینینگ اوکلاهاما سیتی آغاز کرده است.

بر اساس گزارشی که روز گذشته منتشر شد اکنون در ریوت 3000 یا شاید بیشتر ماینر Antminer S17 Pro کار می‌کنند که از غول ماینینگ چینی یعنی بیت مین (Bitmain) خریداری شدند.

این ماینر‌های جدید در فارم ماینینگ اوکلاهما راه اندازی شده‌اند. شرکت ریوت کارمندان بیشتری برای بهره برداری از ماینر‌های جدید و شتاب بخشیدن به فرایند به روز رسانی استخدام کرده است.

به روز رسانی کامل

در اواسط دسامبر 2019، ریوت خرید 1000 آنت ماینر S17 Pro را از بیت مین اعلام کرد که انتظار می‌رود در ژانویه دریافت شوند. به این ترتیب به روزرسانی کامل فارم ماینینگ اوکلاهاما ریوت به نسل جدید تجهیزات ماینینگ S17 Pro، می‌تواند طی چهار هفته آینده تکمیل شود.

ریوت انتظار دارد که به دنبال استقرار 4000 ماینر نسل جدید، این شرکت هش ریت عملیاتی را در فارم ماینینگ اوکلاهاما سیتی تجمیع کند که تقریباً به 248PH/s خواهد رسید و 240% افزایش در بهره وری انرژی نسبت به هش ریت ماینینگ نشان می‌دهد. همزمان ریوت انتظار دارد که استقرار کل 4000 ماینر جدید تقریباً 90% ظرفیت کنونی فارم ماینینگ اوکلاهاما سیتی را عرضه ‌کند.

ریوت حدود 1.35 میلیون دلار برای 1,000 دستگاه ماینر S17 Pro یا به عبارتی حدود 1,350$ برای هر ماینر پرداخت کرده است. قیمت خرده فروشی در وب سایت فروشگاه بیت مین 1401$ اعلام شده است. هرچند بعید است که شامل مالیات فروش محلی شود.

در آوریل 2019 ریوت درخواست راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال جدید به نام RiotX را در آمریکا تا پایان سه ماهه دوم سال 2019 به کمیسیون بورس و اوراق بهادار داد. به کاربران صرافی این اجازه داده می‌شود که حساب های متصل به موسسات بانکی معتبر در آمریکا را ایجاد کنند و ارز‌های فیات و ارز دیجیتال را مبادله کنند. اگرچه تا به امروز این توسعه اجرا نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید