Antminer S15 و Antminer T15 ماینر های 7 نانومتری استخراج بیت کوین

دسته: اخبار و تحولات تاریخ: بازدید: 744

بیت مین نسل جدید ماینرهای ۷ نانومتری خود را معرفی کرد. این دو ماینر جدید دو حالت عملیاتی مختلف دارند. حالت با کارایی بالا برای نهایت هش ریت و حالت ذخیره انرژی که توان مصرفی کمتری دارد.

بیت مین با دو ماینر جدید S15 Antminer و  Antminer T15 و تکنولوژی 7 نانومتری به عرصه رقابت بازگشت

بیت مین (Bitmain) نسل جدید ماینر های 7 نانومتری را معرفی کرد. آنت ماینر S15 و آنت ماینر T15 در حال ثبت سفارش برای ارسال در نیمه دوم ماه دسامبر هستند. این دو ماینر بیت کوین جدید دو حالت عملیاتی مختلف دارند. یک حالت با کارایی بالا برای هش ریت ماکزیمم و حالت ذخیره انرژی که بهره وری انرژی  بهتر با توان مصرفی کمتر و البته هش ریت کمتری ارائه می‌کند. ماینر های جدید یک منبع تغذیه به همراه خود دارند که در قیمت آنها لحاظ شده است؛ اما در نظر داشته باشید که این منبع تغذیه تنها برای ورودی 220 ولت است و دارای ولتاژ خروجی استاندارد 12 که پیش از این استفاده می‌شد نیست. از این رو یافتن یک منبع تغذیه جایگزین ممکن است به یک چالش تبدیل شود.

آنت ماینر S15 در حالت کارایی بالا می‌تواند به هش ریت 28TH/s با راندمان 57J/TH و  توان مصرفی 1596 وات دست پیدا کند. حالت ذخیره انرژی آن می‌تواند راندمان را تا 50J/TH بهبود بخشد در حالی که یک هش ریت 17TH/s و توان مصرفی 850 وات را حفظ می‌کند.

 آنت ماینر T15 در حالت کارایی بالا هش ریت 23TH/s و بهره وری انرژی 67J/TH و توان مصرفی 1541 وات را دارد. حالت ذخیره انرژی می‌تواند بهره‌وری انرژی را تا 60J/TH بهبود بخشد در حالی که هش ریت 20TH/s و توان مصرفی 1200 وات را حفظ می‌کند. به همراه ایسیک ماینر های جدید یک منبع تغذیه با بهره وری بالا به نام APW8 می‌آیند که یک خروجی ولتاژ غیر استاندارد 16-18 ولت دارد،  بنابراین می‌توانند به طور مؤثر اتلاف انرژی را طی فرایند تبدیل انرژی کاهش دهند، به فارم‌های ماینینگ کمک کنند که در هزینه‌های برق صرفه‌جویی کنند، یا آنطور که بیت مین ادعا می‌کند دلیلی برای قرار دادن ماژول منبع تغذیه به عنوان بخشی از ماینر باشند. البته پیش از این بسیاری از شرکت های دیگر همچون اینوسیلیکون (innosilicon) با ماینر T2  توربو (T2 Turbo) و پنگولین ماینر (pangolin miner) که محصولات آنرا در ایران بیشتر با نام واتز ماینر (whatsminer) می‌شناسند (به تازگی شرکت‌های مختلفی همچون مایکروبیت (MicroBit) نیز لایسنس تولید آنرا به دست آورده‌اند) ماینر هایی با منبع تغذیه یکپارچه را عرضه کرده بودند.

 تنها مشکل این است که منبع‌های تغذیه جدید برای شبکه‌های برق 110 ولت طراحی نشده‌اند و این می‌تواند چالشی برای مناطقی چون ژاپن و آمریکا باشد که دارای این سیستم برق شهری هستند و نیاز به یک مبدل 110ولت به 220 ولت برای راه اندازی این ماینر ها خواهد بود. این شرایط زمانی بغرنج‌تر می‌شود که قصد راه‌اندازی فارم‌ ماینینگ (Mining Farm) را داشته باشند.

قیمت ماینر های Antminer S15 و Antminer T15

قیمت این ماینر ها هم به صورتی بسیار رقابتی تعیین شده است و فاصله میان ماینر های اینوسیلیکون  T2و T2  Turboبا قدرت‌های 17 و 24 تراهش و ماینر‌های واتز ماینر M10 و M10s با قدرت‌های به ترتیب 33 و 55 تراهش را پر می‌کنند. از طرفی ماینر های سری آنت ماینر با سابقه طولانی خود در بازار پر رقابت تجهیزات ماینینگ طرفداران پر و پا قرص خود را پیدا کرده‌اند.

البته آینده نشان خواهد داد که با توجه به جدید بودن تکنولوژی چیپ‌های ایسیک بیت مین با لیتوگرافی 7 نانومتری و سختی پروسه تولید این چیپ‌ها توان تولید بیت مین (Bitmain) جهت تولید انبوه این ماینر ها چقدر خواهد بود.

هم اکنون میتوانید ماینر های Antminer S15 و Antminer T15 را با گارانتی دوریکوین از سایت doricoin.com تهیه فرمایید. همچنین جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید با همکاران ما در واحد مشاوره تماس بگیرید

دیدگاه خود را بنویسید