BitBoy کیف پول سخت افزاری جدید بیت کوین و ... (اخبار ماینینگ و ارز دیجیتال ۱۶ شهریور ۹۸)

دسته: اخبار و تحولات تاریخ:

یکی از توسعه دهندگان بیت کوین کیف پول سخت افزاری مستقل از وضعیت و ایزوله ای طراحی کرده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا سرمایه های بیت کوین خود را ارسال، دریافت و نگهداری کنند.  این کیف پول به منظور ترویج یادگیری درباره بیت کوین، امنیت و محافظت شخصی از آن ساخته شده است.

یکی از توسعه دهندگان بیت کوین کیف پول سخت افزاری مستقل از وضعیت، دارای پاسخ سریع (QR)و ایزوله (Air-gapped) ساخته است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا سرمایه های بیت کوین خود را ارسال، دریافت و نگهداری کنند. ساخت این دستگاه که به صورت کاملاً شخصی تولید شده (DIY) است حدود 110$ هزینه داشته است. این کیف پول به منظور ترویج یادگیری درباره بیت کوین، امنیت و محافظت شخصی از آن ساخته شده است.

ایجاد یک کیف پول سخت افزاری بیت کوین از صفر

نگهداری ارز‌های دیجیتال در کیف پول سرد بهترین روش برای نگهداری امن سرمایه های شماست. با این وجود کیف پول های سخت افزاری به صورت صد در صد هم امن نیستند و بعضاً در برخی نمونه های آنها آسیب پذیری هایی دیده شده است.

برای مقابله با این مشکل و ترویج بهبود کیف پول سخت افزاری، یک توسعه دهنده بیت کوین، کیف پول بیت کوین خود را از صفر و به صورت شخصی ایجاد کرده است. Justin Moon، که یک دوره توسعه بیت کوین را نیز تدریس می‌کند، محصول خود را در توییتر به اشتراک گذاشته است و حمایت فراوانی از طرف جامعه ارز دیجیتال به دست آورده است.

Moonمحصول خود را BitBoy نامیده است و می‌گوید یک کیف پول سخت افزاری مستقل از وضعیت و ایزوله است که از ابتدا توسط خود او ساخته شده است. او گفت BitBoy یک دستگاه بدون وضعیت است که wordseed ها در آن، زمان راه اندازی وارد می‌شوند. بدون وضعیت به معنای آن است که بر روی یک پروتکل مستقل از وضعیت نگهداری می‌شود و دستگاه سابقه تعاملات قبلی را نگهداری نمی‌کند. در خواست تعاملات بر روی یک دستگاه مستقل از وضعیت بر اساس اطلاعاتی است که همراه دستگاه می‌آید و امکان حفظ حریم حصوصی بیشتر را فراهم می‌کند.

کم هزینه و قابل تنظیم، آیا BitBoy آینده کیف پول‌های سخت افزاری است؟

کیف پول BitBoy به کاربران این امکان را می‌دهد تا کلید عمومی حساب‌های خود را از طریق یک QR code به یک کیف پول Bitcoin Core با قابلیت نمایش انتقال دهد. Moon توضیح داد کاربران می‌توانند تراکنش‌های خود را آماده سازی کرده و توازن آنها را مشاهده کنند.

برای امضای تراکنش‌ها، کاربران BitBoyباید یک تراکنش بیت کوین را که بخشی از آن امضا شده (PSBT) بر روی یک دستگاه متصل به اینترنت ایجاد کنند و سپس QR code را برای BitBoy امضا کنند. پس از آنکه کاربر تراکنش را تأیید کردQR code امضا باید از سوی کیف پول Bitboy  اسکن شود و به دستگاه بازگردانده شود. دستگاه سپس به طور اتوماتیک تراکنش را منتشر می‌کند و این امکان را برای کابران فراهم می‌کند تا آنرا بر روی اکسپلورر خود مشاهده کنند.

Moon فرایند امضای یک تراکنش بر روی Bitboy را در ویدئویی بر روی توییتر خود منتشر کرده است. به گفته او BitBoy برای ترویج بوت کمپ BUIDL، دوره فشرده برنامه نویسی بیت کوین او، ایجاد شده است. این توسعه دهنده هم چنین گفت ایجاد یک کیف پول سخت افزاری راه بسیار خوبی برای آموزش درباره بیت کوین و افزایش آگاهی درباره امنیت و حفاظت شخصی از دارایی‌ها است.

هزینه نسبتاً پایین ایجاد شخصی یک BitBoy که حدود 110$ است، توجه بسیاری را در توییتر به خود جلب کرده است. بسیاری از کاربران از واسط کاربری ساده و استفاده از QR code برای امضا تعریف کردند.


انتقال یک میلیارد دلار بیت کوین با کارمزد 700$

یک تراکنش یک میلیارد دلاری بیت کوین به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نه به دلیل اندازه آن بلکه به دلیل آنکه فرستنده آن کارمزدی بیش از حد معمول پرداخت کرده است.

کاربران شبکه های اجتماعیدر حال گمانه زنی درباره مبدا و مقصد این انتقال هستند که شامل  94,504بیت کوین (1.018 میلیارد دلار) است. به گزارش Whale Alert، یک منبع رصد مبتنی بر توییتر، تراکنش شامل  کیف پول های شناخته شده یا آنهایی که متعلق به یک نهاد خاص که مرتبط با ارز دیجیتال است مانند صرافی‌ها  نبوده است.

یک فرضیه می‌گوید که این وجه ممکن است مرتبط با پلتفرم مبادله سازمانی بکت (Bakkt) باشد که پذیرش سپرده های مشتریان را آغاز کرده است.

مکس کایزر تحلیل گر بازار ارز‌های دیجیتال درباره این تراکنش بزرگ می‌گوید:"این یعنی کارآمدی قیمت بیت کوین در 9000$ که من چندین سال به آن اشاره کردم.  موسسات در حال ایجاد فهرستی برای پیشبرد نیازهای بازارسازی خود هستند. او می‌گوید موسسات خریداران اصلی بیت کوین هستند که اکنون قیمت 9K$ را نشان می‌دهد. نسبت ریسک/پاداش در حال حاضر برای خریداران عالی است."

اما فرستنده این سرمایه مبلغ بالایی برای کارمزد پرداخت کرده است. 480 ساتوشی برای هر بایت که میزان آن برای تراکنش معادل 700$ می‌شود.

کارمزد تراکنش‌های بیت کوین می‌تواند بسته به سرعتی که فرستنده می‌خواهد توسط ماینر‌ها پردازش شود متفاوت باشد. بسیاری از کیف پول ها امکان تنظیم کارمزد را به صورت دستی دارند. هر چه پول بیشتری پرداخت شود، کاربر تعداد بلاک های کمتری برای تأیید تراکنش باید منتظر بماند.

در شرایط کنونی کارمزد قرار دادن تراکنش در یک بلاک (ماکزیمم ده دقیقه) فقط 23 ساتوشی در هر بایت است. یعنی  فرستنده برای ارسال یک میلیارد دلار بیش از 20 برابر بیشتر پرداخت کرده است. این سرمایه‌ می‌توانست در 10 دقیقه با پرداخت 35$ انجام شود.

دوره کارمزد‌های پایین بیت کوین هم چنان ادامه دارد

کارمزد‌های بیت کوین در سال 2019 علیرغم افزایش سریع قیمت ارز دیجیتال هم چنان پایین باقی مانده است.

این مقدار اختلاف واضحی با سال 2017 دارد، زمانی که قیمت بیت کوین به بیشترین میزان خود رسیده بود و کارمزد‌ها همزمان با آن افزایش یافت. در آن زمان توسعه دهندگان پروژه هایی مانند طرح بحث برانگیز بیت کوین کش (BCH) قصد داشتند کاربران را با وعده کارمزد‌های کمتر جذب کنند.

افزایش هش ریت بیت کوین یا همان قدرت محاسبات فرایند ماینینگ هم چنان ادامه دارد و هم اکنون 1000% بیشتر از سپتامبر 2017 است.


تلگرام، اکسپلورر شبکه تست TON و نرم افزار نود آنرا منتشر کرد

سرویس پیام رسان رمزنگاری شده تلگرام، روز ششم سپتامبر اکسپلورر شبکه تست TON و نرم افزار نود را دو ماه پیش از راه اندازی گرام (Gram) ارز دیجیتال این پیام رسان بر روی وب سایت خود منتشر کرد.

همان طور که کوین تلگراف روز 28 اوت گزارش داد سه سرمایه گذار ناشناس در عرضه اولیه کوین 1.7 میلیون دلاری تلگرام، گفتند اولین توکن گرام تا ماه اکتبر منتشر خواهد شد.

سرمایه گذاران افزودند هدف بلند مدت برای مدیران آن است که گرام را تقریباً برای تمام 300 میلیون کاربر آن در دسترس قرار دهند.

بنابر اعلام خبرگزاری روسی Vedomosti نرم افزار نود TON و تمام مستندات مربوط به آن روز اول سپتامبر برای عموم منتشر شده است. انتظار می‌روداولین نسخه این بلاک چین دارای مکانیسم های مختلف توافق عملکرد باشد. تلگرام یک شبکه تست بتا خصوصی از بلاک چین TON را برای تعداد محدودی از توسعه دهندگان جهانی راه اندازی کرده است. دو آزمایش کننده ناشناس در آن زمان فاش کردند که بلاک چین سرعت تراکنش بسیار بالایی دارد.

دیدگاه خود را بنویسید